• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

resimleri yorumlayın lütfen

rhk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba ustalar birkac resim cektim ilgimi ceken bu kunuda hiç bir bilgim deneyimim yok meraktan cektigim bu resimleri yorumlamınız rica ediyorum bu resimleri cektigim yer alt tarafta buyuk dere ve tam resimi cektigim yerin hemen yanında daglardan tolpanım gelen yagmur suyu deresi var orası kücük etrafı biraz kayalık ve düz yanyana olan 2 oyma kayanın altunda digeri yanında kare oymada yan tarafındaki kayanın üstünde zincir halkasıda arkasındaki kayanın ustunde hepsi 100 metre kare içinde

Ekli dosyalar

Libharel

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim selamun eleyküm..resimleri çektiğin tarihten bu yana bayağı bir zaman geçmiş anlaşılan.madem merak etmişsin fotoğraflara gelecek olursak 4.fotoğrafın define veya mezarla baglantisi olmadigini düşünüyorum..basit kaya kesme işareti..5.fotoğraf bir oda mezardır.kayanın altındaki taşta bulunan o iki oyma ise yine bir mezari işaret eder.küçük olanın istikametinde araştırma yapılmalıdır..daha detaylı yorumları değerli ustalarımız yapacaktır ancak güncel fotoğraflar olmalı ve resimleme tekniğini de gözden geçirmenizi isterim..Allah'ın bereketi üzerinize olsun.iyi bayramlar

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1. Resim 2. Resmin üzerinde ise oda kayanin altindadır. 5.resimde oda der . Cevre resimlarini ve bu oymalara 15 mt 10mt geriden oymalara doğru resimler

rhk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstatdlar 2. ve 3. resimler 1. resimin altında kayanın altında yani 1. rsimde görüldügü gibi sol tarafının hemen altında biraz boşluk var orda 2 oyma görünüyor 4. resim ise kayanın 20 30 metre arkasında ilk resmi cektigim yer küçük bir su yatagı bu oymaların batı tarafında yani ne tarafa arayayım libharel ustam resimler eski söylüyor evet o tarihten sonra o bölgeye gidemedim ve resimleri kaybetmiştim yeni buldum

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_2633.JPG

İsaretli kayada da ok ve başka isaretler var.yakin cekimi varsa ekleyin.hosgeldiniz...

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Oyma lar iki adet der , kare oyma zemin altı der sol köşesi damga li hemen önünde der sıralı murc larda konaklama yi gösterir Belki 6 gün belki 6 hafta . Etrafta daha değerli birşeyler olmalı bu iki mezar basit duruyor . Daha detaylı gez usta etrafı .

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Sağ daki tepeyi görelim usta ılk fotoda ki tepe yarım görünen.

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kare oyma ve sunagin oldugu yani 5. resimdeki kayanin buyuklugu nekar kaya mezarina uygunmu, kayayi islatip kurumaya yakin kayayi komple gorebilecegimiz sekilde resimleyebilirmisiniz kardesim. Saglicakla kal

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
10/sene gecmis.
10/adam gelip gecmistir buradan.
Tekrar resimlense iyi olur inşallah.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim, bütün resimlerin mezar der. Yalnız birinci resimdeki kayanın büyüklüğü ne kadar bilgi verirsen iyi olur bir yığmanın üzerindeymiş gibi görünüyor. Ayrıca dördüncü resim kaya kesimine benzese de hemen önünde sunak var bu da mezar der ve @Turko ustanın da dediği gibi murç izleri çok şey anlatıyor. Kare diye tabir ettiğin de kare değil baklava dilimi bu da bayan mezarı der. Eldeki resimler ile söylenecekler bu kadar. Şayet ne yapabilirim diyorsan öncelikle resimleri detaylandırmalısın. Bölgeye git ve her bir işaretin üzerinde ayrıca dur. Tek tek detaylıca resimlendir. Tüm resimlerde uzak yakın işaretin çıkmasına özen göster. Resimleme konularını oku. Sonra eve geldiğinde her biri için ayrı klasör oluştur konularını aç. Gerisine Allah kerim. Selametle

Son düzenleme:

adem44

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_2633.JPGişaretledıgım yer doğal gorunmuyor ınsan elı degmıs gıbı

rhk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dün obölgedeki arkadaşımı aradım oranın yakınlarında baraj çalışması yapılmış ve o buyuk kayayı almışlar ordan ve oldugu yere toprak doldurmuşlar sagdaki tepeki soran turko arkadaş o tepenin zirvesinden odalar cıktı ama içi boş olarak o çevrede yaşanmışlık var ama yerleşim yerini kimse tespit edememiş haç işaretli taşda vardı ama oralar baraj sebi ile talan olmuş ne yazıkki ama çok güzel birmagara resmide var onuda yükleyecegim100_4938.jpg

rhk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
resimler 10yıllık degil makina 2007 de aldım tarihi ayarlamazsan öyle gösteriyor

rhk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
toyalp buranın cevresini en kısa zamanda resimlerini cekecegim degerlı yorumlarını bekliyor olacagım