ResimSiz yardım edebilirsiniz?

Sbn48

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Merhaba kazı yaptigimiz bir bölge var buraya işaretlerle geldik yaptigimiz kazıda dolgu toprak ve taş kup parçaları sonra kul katmanı çıktı sonra 5 cm tuğla sonrasında dövme toprak çıkıyor cihaz sinyal veriyorum fakat biz ana toprağa geldik ne olabilir, ne yapmalıyız?

2: bu bölgenin güney batısında arkadaş bir delik buldu ağaçla kurcalarken 20 cm kadar açmış ve burdan muazzam şekilde sıcak hava çıkıyor fan uflemesi gibi ne olabilir acaba ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

R

remuss

Guest
Merhaba usta
ikinci konun sişleme yaptinizmi ?
altta odalar olabilir hava sirkülasyonu var ise ikinci işlemi oraya yapın aklınızda kalmasın
birde çalıştığıniz yerden ne kadar uzakta kaç mt

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
en son katmanındada kül çıkar orası yığma mezar

Son düzenleme:

Sbn48

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Remuss usta açıkçası çalıştığımız yerden iniyorduk yorgunluktan bişey yapamadık makina ile bir ölçüm yapıcaz çalıştığımız alanla 30 mt kadar mesafesi var bu yerde büyük bi yerden supheleniyoduk bu hava çıktığını gördüğümüz yer bizi heyecanlandırdı.

Sbn48

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kafkas ustam ocaklik olarak düşündük orasını tek kemik bile çıkmadı nal çıvisi kırık sikke kurşun birde kup lere desen vermede kullandıkları yüzüğe benzer birşey çıktı ana zemine geldik fakat cihaz sinyal veriyor :confused:

R

remuss

Guest
Kafkas ustam ocaklik olarak düşündük orasını tek kemik bile çıkmadı nal çıvisi kırık sikke kurşun birde kup lere desen vermede kullandıkları yüzüğe benzer birşey çıktı ana zemine geldik fakat cihaz sinyal veriyor :confused:
kurşun nasıl birsey ebatı ne ? kare yuvarlak ?

Sbn48

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım bizim buralarda Ermeni yaşamamis dediginiz doğrudur. Likya roma bizans bizim ugraslarimiz bunlarla birde Rumlar var kafamdaki tek soru ocaklik ise orası Rumlar ocaklik altına mal gomer mis kafamda kalmasın gidince üç beş kazma atıcam. :)

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resimleyedin ya mübarek senin bu anlattıkların ve bulgular mezarı anlatıyor sağını solunu araştır
bu tip bulgulara anıt mezar derler boş merzarlarlarda her zaman kemik çıkacak diye bir şey yok
çönkü bulununamıyan veya ölü kabul edilen kişilere anıt mezarlar yapmışlardır ve yahutta aldatmak için başka mezara koymuşlardır
ayrıca sıcak hava gelmeside ilginç bir olay demekki bir yerden hava alıyorki o delikten sıcak hava geliyor

Sbn48

Member
Kayıtlı Kullanıcı
received_713596442184028.jpeg çalışma yapılmadan önceki hali herseyi resimlemekde istemiyorum yardımlarınız için teşekkürler.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Usta kül niye çıkar? Bir kac kez duydum sizden soramadım.

ll Shadow ll kardeşim kül neden kullanılır

kül genelde tümülüslerde ve küçük yığmalarda kullanır.
çünkü kül toprakta nem oranını en aza indiren ,
meteryaldir.
kül mumyaların veya cesetleri nemlenmesi önlemek için kullanmışlardır

.

timur964

konularim
Süper Moderatör
kul eski evlerin altınada döşenir soğuğu nemi kesmek için