Roip

Terybogard

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar taşların fotosunu atıyorum mekan bır dagın tepesı olup yesıllık bı alandır bır cok parca parca taslar var uzerınde ROİP yazan bır tas var yanında ıse harıtaya benzeyen bazı sekıller var ısın ıcınden cıkamadık yardımlarınızı beklıyorum saygılarımla

Ekli dosyalar

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
son resimde küçük oymanın yönünde cihazla baktınızmı kayalar tamam toprak zeminde gezinmek gerek iyi forumlar.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Guzel bir oda var p harfi meftayı simgeler aynizamanda tünelle girişi O harfi kpalı oda der tünelin sonunda seni kapalı bir kapak bekliyor tünelinde L şeklinde

eskibirroman

Member
Kayıtlı Kullanıcı
yazı yunan alfabesi ama okunaksız sonuçta evet yazı var ......

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş işaretlerine baktımda OP harflerinin üstünde ikitane X işareti var ayaklarınin arasinda 2 oda var damatası gibi olan cizgi 4 oda der yanyana üstüste [MENTION=15679]Terybogard[/MENTION] isaretin olduğu kayayı islatip tamaminı goreceğimiz şekilde yukleyin

Son düzenleme:

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Terybogard
Ustam
güzel bir mekana benziyor
sunakların mezarların var
hedef bence bunlar olmalı
yazıya veya diğerlerine pek bağlı kalmayın

işlem görmüş yerler de mevcut
işlem görmüş yerlerin de fotoğrafını paylaşmış olsaydınız
çok hoş olurdu

selametle

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
@merhaba .
Burasının uzaktan çekilmiş fotoları var mı ? Resimdekiler hep yanı yermi yoksa farklı birbirleriyle bağlantısı olmayan yermi . Çevre resimleride gerekir alanı komple görmek lazım .

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu tepenin gecmisini yada rivayetleri varsa yazabilirmisiniz. Yeriniz fazla derin olmayabilir belki 2.50 m de tuneli bulabilirsiniz ve 7 resimden en fazla 15 m uzakta. Burada 3 odali yervar ve hepsi biribirine tunelle baglantili gidiyor. Yalniz bir giriste bati yonunde olabilir oda son odaya giris icin. Yuzeysel mezarlaribizda mevcur mahsen cok degerli ama. Ayrica elinizdeki alet nekadar derine gidebilir bilmiyorum bir cubuk ustasi bulabilirseniz yada siz kullanabiliyorsaniz yakalarainiz. Selametle

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Birde kardesim cevre resimleri eklerseniz girisi umarim gorebilirz. Bir cizikde girisi verebilir iyi incelemek lazim. Odalarin belki bir yada ikisi yigmalarin altinda olabilir.

Terybogard

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
resimlerın hep aynı yere ayıt kardesım alan dagın tepesı yesıllık daha ayrıntılı foto ıstedım bı kac gune atarım tesekkurler

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Biz teşekkür ederiz .İmkanları olursa gece de alsınlar fotolarını hem ıslatıp hemde kuruyken güçlü flaşı olan bi telefon la alırlarsa daha iyi olur .İşaretlerin olduğu kayayı yönleriyle belirtin ,Alanı uzak tanda çeksinler .Bölge güzel ve bir kaç resimde taban hep dolgu ana kayalar üstünde gibi burdaki şifreyi çözmek gerekir sonra işlem olur diye düşünüyorum .Büyük yer burası ve zemin altında .
- Kolay Gelsin .

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Nasıl bir yer acaba toprak yüzeyindeki buraya ait parçaları bütün resimlenebilse dron la felan havadan .Aslında definecilik gereçlerinde dron kesinlikle olması gerek kendin bile yaparsın . Araziyi komple çözersin :) .

Ekli dosyalar

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Kardeş birinci fotodaki işaretler taze yapılmış gibi geldi öyle degilse dört mezar var olacak oymalar güzel büyük oyma ile küçük oyma arasını ölç çıkan cm kadar küçük oyma yönünde araştır selametlen not her cm bir adım olacak

Pscyhe

Engellendi
Banada isaretler pek gercekci gelmedi sunaga gore mezarin olmasi onuda bulmak icin kayanin etrafinda detayli kontrol yapilmali..isaretler pek inandirici gelmedi dedim ama islatip tekrardan fotolanirsa net biseyler soyleyebilirim

Terybogard

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardesım isaretlerde bı sıkıntı yok daha bellı olsun dıye yazıların ısaretlerın uzerınden gectık fotoda net cıksın dıye ayrıca ıslatma işini en yakın zamanda halledıcem tesekkur ederım