• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Roma köprüsü

deliktaşlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Romalılardan kalma muthiş bir işçilik.* Sonradan tadilat görmüş. Köprünün roma kalintilarinda haç işareti ve iki adet x işareti mevcut. Genel bilgilerde birbirinin omuzlarina binmis üç adamdan bahsediliyor ancak aradim bulamadim. Tahrip edilmis ya da yipranmis olabilir.

Ekli dosyalar

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=15033]deliktaşlı[/MENTION] kardeşim tadilat gördüyse giden gitmiştir ancak siz genede çarpı olan taşlarda boşluk veya değerli tespiti yapabiliyorsanız bakın ayrıca köprünün ayak kısımları ve farklı olan taşlarıda kontrol edin saygılar

deliktaşlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sagol ustacım. Ben renk olsun diye ekledim konuyu. Giden gitmistir dedim senin gibi. Hobi amacli basladim bu islere. Hic bosluk tespiti yapmadim. Herhangi bir cihazim yok. Nasil yapilir bilmiyorum.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu köprunün olduğu bölgede kale vardır kilise vardır anlayacağın herşey vardır

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk kullan mayı biliyorsan köprünün altına inip ikiye iki mahsen varmı konturol et

Pscyhe

Engellendi
Tadilat gorduyse ve yapilan iscilige bakarsak sivama yapilmis taslar eklenmis o yuzden giden gitmistir.buraya yogunlasmayin cevrede yasanmislik olmus kopru varsa.arastirmanizi baska yonlere kaydirin ozellikle tepelik alanlara

yolgezer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
carpı işareti var sakın para felan vardır diye kırma ustam romada kopruye para koyma gelenegi yok :) osmanlıyla karıstırılmasın

yolgezer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
belli başlı harf olur motif olur cızgi olur carpı olur vs onları kafanıza takmayın onlar yapan muhendısın ışçinin ımzası nıteliginde yada kopruye özgu belirleyıcı ozelliklerdir cok guzel bi görsel yaradana emanet

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Roma dönemi köprüsu eğer bildiğim yer ise buralarda cok güzel yerler var buraya takılma koyün çıkışında yerler var oralara bak

deliktaşlı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Köprüye el bile sürmem. Tarihe saygım var. Lakin yakinlarinda cok eski iki ahlat agaci ve sirali tepecikler var. Ustalarin ilgisini cekebilir. Benim kapasitemin cok ustunde.Anayol kenari, yerlesim yeri.saygilarimla.