• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Roma olimpiyat parası

laila

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar görsel amaçlı ekledim gümüş güzel bir roma olimpiyat parası birde ederi nedir bilen var mı?

roma 1.jpg roma 2.jpg

Kusterek

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba , saka olmali ?.

laila

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bildiğim kadarıyla 2000 tane basılmış bir tanesi bende

Theseus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çeşitli dönemlerde basılmış. Hangi seri olduğunu bulmak gerek. Fiyatları ortalama gördüğüm kadarıyla müzayedede 150 usd - 250 usd arası.

swarts

Member
Kayıtlı Kullanıcı
orjinal oldugu supheli. Orjinali bu

Pamphylia, Aspendos (c. 420-370 B.C.), AR Stater, 10.87 g, 24.96 mm.

SNGFr_97.jpg

Son düzenleme:

laila

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet orijinal dostum

swarts

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aradaki farkları görebiliyormusun ? seni paran aşağıdaki para , orjinal olan ise yani katologdaki para yukardaki gibi, orjinaldeki paradaki işçilikle senin yayınladığın arasındaki bariz farklara dikkatini çekerim, orjinal paranın üzerindeki işçilik muazzam.

SNGFr_97.jpg

Son düzenleme:

laila

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ben senin kıyas yaptığın paradan şüphelendim bende ki orijinal adım gibi eminim birde her dönemde aynı tür paralar basılmış

swarts

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ben senin kıyas yaptığın paradan şüphelendim bende ki orijinal adım gibi eminim birde her dönemde aynı tür paralar basılmış
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kıyas yaptığım para kesinlikle müze ve koleksiyon parçası %100 orjinal. Senin elindeki paranın işçiliği çok kötü hatta söyle diyim kötü bir kopya bence, işçilik bariz ortada zaten.
Yok parayı kendim çıkardım diyorsan eğer o zaman dönem sahtesi diyim sana. Ama sonuçta sahte :)

MediaN

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Pek anlamam para işlerinden fakat [MENTION=7863]swarts[/MENTION] usta senin yorum bi tuhaf geldi .. Acaba o dönemde basılan paraların hepsi birbirinin tıpatıp aynısı mıydı..?? Bence teknik yetersizlikten birbirine benzer fakat farklı paralar basıldı.. Bir önceki sayfada [MENTION=5074]Theseus[/MENTION] ustanın paylaştığı sitelere göz at bence, 2. sitede sağdan 3. foto aynı şekilde altında orjinal yazıyor ve senin paylaştığından farklı..!! Dediğim gibi pek bilgim yok bu konularda fakat fikrimi belirtmek istedim saygılar...