Rukye tedavisi

Modesk

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese selamın aleyküm Rukiye tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum bu işi yapan veya yaptıran varmıdır

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
PEYGAMBER EFENDİMİZ RUKYE İLE İLGİLİ NE SÖYLÜYOR?

Ebû Saîd (r.a) anlatıyor:

“Biz, Peygamber Efendimiz’in gönderdiği askeri bir seferde idik. Bir yerde konakladık. Yanımıza bir hizmetçi gelip:

«–Kavmimizin efendisini zehirli bir yılan soktu. Onunla meşgûl olacak erkekler de şu anda yanımızda değil. Sizde rukye yapan (tedâvi maksadıyla okuyan) biri var mı?» dedi.

Bunun üzerine bizden, rukye hususunda mahâretini bilmediğimiz bir adam kalkıp onunla birlikte gitti ve hastaya okuyuverdi. Adam iyileşti. Okuyan arkadaşımıza otuz koyun verdiler. O da bize onların sütünden içirdi. Kendisine:

«–Sen rukye yapmasını bilir miydin?» diye sorduk.

«–Hayır, ben sâdece Fâtiha Sûresi’ni okuyarak rukye yaptım» dedi.

Biz ona:

“–Rasûlullah’a sormadan bu koyunlara dokunma!” dedik.

Medine’ye gelince durumu Peygamber Efendimiz’e anlattık. Allah Rasûlü (s.a.v):

«–Fâtiha’nın rukye olduğunu sana kim söyledi? Verdikleri koyunları paylaşın, bana da bir hisse ayırın!»105 buyurdu. (Müslim, Selâm, 66, 65; Buhârî, Fedailü’l-Kur’ân, 9; Ä￾câre, 16; Tıp, 33, 39)

Diğer bir hadiste Hz. Peygamber (s.a.v):

“Fatiha Sûresi’nde her hastalığa şifâ vardır” buyurmuştur. (Dârimî, Fedâilü’lKur’ân, 12)

Mal bulanındır

Rukye, Kur’ân-ı Kerim’den ayetler ve Allah Teâlâ’nın isim ve sıfatlarını okuyarak yapılan bir tedavidir. İnsanın, maddi hastalıklardan korunmak için maddi tedbirler aldığı gibi, manevi ve zararlı şeylerden korunmak için de böyle tedbirler alması içindir. Bizi yaratan Allah, Peygamberimiz (sav) vasıtasıyla nasıl korunacağımızın yollarından birisini göstermiştir.......imaani saglam ehil insanlar ile bukonularda muhattap olunuz.sosyal medyadaki suistimalcilere basvurmayiniz..medyum cinci falci ufurukcu muskaci vs degil ehil temiz insanlara basvurunuz

Modesk

Yeni Üye
Gerekli açıklamayı çok güzel yapmışsın ustam Allah senden razı olsun cinci hocalara çok gittim cahillik edip o kadar saçmadır ki Müslüman olmama rağmen Rukiye tedavisini daha yeni öğrendim

Mal bulanındır

Mal bulanındır ustam gerekeni söylemiş. Eline sağlık
Ustam cok insanin hayati karardi yanlis diini uygulamalar ve suistimallerle.dusun yaani korkmadan utanmadan kur ani kerim uzerinden cikar saglamayi isteyen yapan...vatandasa neler yapmaz..oyuzden imaani tam temiz ehil insanlar ile muhattap olunmali..tesekkurler