Sa arkadaşlar.reaimdeki hayvanların veya hayvanın çözümünde yardımcı olurmusunuz

Toraman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20181221-WA0040.jpg
IMG-20181221-WA0039.jpg
IMG-20181221-WA0038.jpg
IMG-20181221-WA0037.jpg
[IMG-20181221-WA0032.jpg
IMG-20181221-WA0035.jpg
IMG-20181221-WA0034.jpg
IMG-20181221-WA0033.jpg
IMG-20181221-WA0030.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hoşgeldiniz sayın [MENTION=22519]Toraman[/MENTION]
Aşırı deformasyon var, bölgenizde daha önce kimler yaşamış, tepelik alanlar da dikkatinizi çeken bir şey var mı?
Bu haliyle bir şey söylemek güç.

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir süre bu işlere ara vermeni tavsiye ederim sevgili arkadaşım.

Toraman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hoşgeldiniz sayın @Toraman
Aşırı deformasyon var, bölgenizde daha önce kimler yaşamış, tepelik alanlar da dikkatinizi çeken bir şey var mı?
Bu haliyle bir şey söylemek güç.
burası akdeniz bölgesi manavgat taraflarında bölge yaşam yerinin üst kısmında kalıyor bu taşın ortalama 7 metre arkasında 3*3 bir oda açılmış derinliğide 2 metre var yok bu taşın boyun istikametinde 20 adım ortalama bir oda ve içinde sandık şeklini alan obje tesbitinde bulundum oda şeklini alan toprak kısmın 3 metre sonra patıka yol devam ediyor buranın enteresan bir kaya yapısı var kayalıklar toprak kısmının üst tarafı darmadağın yıpranmış şekilde.bir kaç açılmış yerlerden anladığımız yaşam yerin altında

ASKER.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
burası akdeniz bölgesi manavgat taraflarında bölge yaşam yerinin üst kısmında kalıyor bu taşın ortalama 7 metre arkasında 3*3 bir oda açılmış derinliğide 2 metre var yok bu taşın boyun istikametinde 20 adım ortalama bir oda ve içinde sandık şeklini alan obje tesbitinde bulundum oda şeklini alan toprak kısmın 3 metre sonra patıka yol devam ediyor buranın enteresan bir kaya yapısı var kayalıklar toprak kısmının üst tarafı darmadağın yıpranmış şekilde.bir kaç açılmış yerlerden anladığımız yaşam yerin altında
As yazdıklarımı yanlış anlama
Taşların görünüşüne göre hayvana felan benzetemedim
Ama odayı bulduğunu ve içinde sandık benzeri bişeyi tespit ettiğini yazmışsın tespitini yapmışsın zaten tespit ettiğin odadanın işaretide hayvana benzettiğin kaya olabilir neden olmasın yazdıklarına göre
Odayı açarsan sen resim atki senin gruptakilere yardımın olsun
Şu hayvana benzeyen kayanın şu kadar güneyinde yada kuzeyinde şu mesafede şu derinlikte şu tespitim oldu diye

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Son fotodaki kayanın dogusu ve güneyine dogru 30 metre kadar boşluk bak zeminde dikkat çekici kaya varmı bak çok eski bir bölge buyuzden net işaretler zor manzarayı dikkatle inceleyip şüpheli alanları kontrol et gerisi nasip selametle

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
taşlar manavgata göre doğal ama antik yerleşim yerindesin daha iştah açıcı işaretler vardır orda antikyerleşim yerine yaklaş

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
taşlar dogal işaret içinde uygun deyil

x.jpg

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk kullanan arkadaşın umarım tecrübelidir

bu resimde bana göre sıralı mezarlar var cubuk kullanan tecrübe yoksa iki üç mezarı oda gibi yakalaya biliyorlar ondan sordum

resmin devamını görsem daha net konuşurum mezar oda diye

cubuk ile her şeyi tespit edersin ve her şekilde yapıyı ve boşlugu

ama laınan derinlik hiç bir zaman tutmaz bu benim fikrim her kez istedigini yapar

Toraman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk kullanan arkadaşın umarım tecrübelidir

bu resimde bana göre sıralı mezarlar var cubuk kullanan tecrübe yoksa iki üç mezarı oda gibi yakalaya biliyorlar ondan sordum

resmin devamını görsem daha net konuşurum mezar oda diye

cubuk ile her şeyi tespit edersin ve her şekilde yapıyı ve boşlugu

ama laınan derinlik hiç bir zaman tutmaz bu benim fikrim her kez istedigini yapar
çubuğu kendim kullanıuyorum 15 senedirde kullanırım beni kıllandıran şey malzemnın derinliği oldu acaba minarele mi denk geliyor diye şüphe içersine düştüm 2 gün farklı zamanlarda çubukla baktım hep aynı veriyi aldım hatta toprak kuru ve ayriyetten ıslanmış halinde fakat nedense malzemeye aldığım derinlikte şüpheye düştüm onun için sizlerle konuyu paylaşma gereği duydum bu arada çubuklarım gümüş ve alümınyum kafamda en azından yuzde ellisini çözdüm ama halen çok buyuk oranda yanılma yuzdesi var bunu en asgarıye indirip çalışma yapmayı düşnüyorum

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Cubuk tecruben var bu iyi birde dedigim gibi bak boşluk tepiti icin eline cakmak al boşlugu bul dört yönden merkezle sınırını ciz sonra altına bak ve gümüşe ve bakıra ve kurşuna hangileri var icinde lahit varsa kurşunla bulursun üç lahit varsa tek oda olması normal tek lahit varsa cevrende iki oda daha olacak altın gümüş ve ortada lahit varsa bu romadır cevrede baska oda varsa ücgen şeklinde olacak altın gümüş bakır barsa bu bizanstır cevrede oda varsa belli mesafede yan yana ve ikisi biri birine yakın biri uzak olur bunları tespit edersen yanılma olayını kaldırırsın

Gine diyem cubukla derinlik ölcülsede tutmaz

Lahiti tespit et eline kurşunu al bu şekilde derinlik bak ama giriş kapısında kurşun olur o yöne gitme

legal35

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ayan beyan doğal oluşum, uğraştırmayın kardeşi şurasına burasına bak deyip