sa ustalarm yardım lazım

reakt

Yeni Üye
ustarlm bir arazide yamaçda 50 metre altnda dere geciyo 50 yukarida max 30 cm kücük kayada 2 adet yuvarlak oyma var ve bu oymalarn birisi kayanın sag yan duvarnda ama yüzü tam karsıya bakyor ve bu kayanın sol 6 -7 adım solunda bir adet aynı ebatda kücük kayada 2 tane kanal var ve bu kanallarn biri sag biri sol ince cizgi seklnde ortasi hafif oyulmuş ayni düzünde

reakt

Yeni Üye
ustalarım ne yapmam gerekir sizde 2 tas ortalama 7 adım flan sagda 2 adet oyma var resmdeki gibi solda kayada 1 adet kanal var renkli yaptm onlar ince ortasi hafif oyuk max 10 12 cm fln su dokunce tasin ucuna dokuyluyor ve toprak cok yumuşak bir topragi var kazdıkca gidiyor ama max 30 cm den inceledim

reakt

Yeni Üye
2 adet bakır cubuklarm var nerelerde boşluk aramalıyım lütfen yorumlarnızı beklyorum

reakt

Yeni Üye
bu oymlara yamacda dereye 50 metre üstünde hafif bir yamaç rampa

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eğer kayalar sabitse bu bir korkidir. derede koprü varsa oraya yönelin. yoksa gene dere kenarına yakın üçgen yada yuvarlar bir kaya araştırın, çubuk kullanıyorsanız kayanın etrafında degerli tespiti yapın. işaret olmaz.

reakt

Yeni Üye
cubuk kullanyorum ustam metal yanlarda oda mezarndan supheleniyorum kbmayn foto unttm cekmeyi yakın zamnda aticam benm suphelndgm bu oda mezari olma olasiligi bir daha bakicam oda mezarimi tam anlayamadm yarım metreden fazla kazdm 2 tasin ortsnda boşluk verdi ama kaznca toprakdan paso gri taş gibi bisiler ckyor ama taş degl elle kırılıyor ben horasandan suphelendm ama daha taş gibi bir syler denk gelmedi temelde cokmu derin diye düsüyorum

reakt

Yeni Üye
taşlar sabit ustam yamaçda bu 2 taşda sag altda kasa varmış zamnnda patlatmışlar ustam tam üstünde boşluk vermşti bakır cubukla baktgmnda kare şeklinde iki adım paralel yukrdan aşşagı 3 4 adım mezar olma olasiligi nedir ustam bu 2 tasın ortası yarım metreden fazla derinlikde duvar fln denk gelmedi ?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Oymalar mezari isaret eder kanallar baglantili degil baska seyleri anlatiyor olabilir.siz kayadaki oymalara yonelip kayanin etrafinda bosluk arayiniz...resimleme olayi olsa daha guzel yorumlar yapabiliriz ama yazdiklarinizla anca bu kadar elimizden geliyor.siz en yakin zamanda isaretleri ve cevresinin detayli resimlerini konunuza ekleyin ki sizi sonuca ulastirabilecek bilgileri verebilelim

reakt

Yeni Üye
yorumlarnz benm icin cok onemli haklsnz degerli ustalarim benm kare şeklinde boşluk aldgm bir yer var ama tam emin olamadm bu hafif bir yamaçda elmde bakır cubuk var kendim yapmstm ama daha 1 kere deneme şansm oldu kararsız kaldm varmı yokmu diye oymalarn yannda cubuk boşluk veriyo bir kez daha deniycem ayni yerde manzara cok güzel ustam dere 50 metre altda benim şüphelendgm yerler heemn sag tarafnda dibi diyim oymann mıcırlarla dolu ve yıgma var yukaridan gelmiş gibi gelmedi bana nden derseniz hemen sol arka alt tarafnda hafif bir tümsek var dogal oluşum olmadigi cok bariz ama tecrübem olmadigi için yanliş bir yerle ugraşmak istemyorum yer çok baki bundan şüphem yok ama boşluk verdigi yerde 20 cm civarı taş cktı sonra baktk duvar vermedi ama arkasnda veriyo oymann hemen yannda yakın zamanda foto aticam ustam yorumlara acigim degerli ustalarm bilgilerini paylaşrsa sevinirm

reakt

Yeni Üye
sag alt tarfnda büyük bir kayada kasa acmşlar yaklaşık 15 metre ben boyle bir kasa gormedm taşı atiyorsun kanal oymuş kaynn icine direk yukarlak yaklsk 45 cm derinliginde küp şeklnde bir kapak varmış kırp almslar onuda fotoluycam ustam

DİVANE

Moderatör
Moderatör
reakt kardeşim alanı güzelce resimleyin detaylandırın daha iyi yardım alırsınız

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bakir cubuktan bahsetmissiniz yeni basladiginiz icin cok sorun cikarir size.bence cubuk isinde iyice tecrube edindikten sonra bakin..bu sekilde cok yere islem yaparsiniz.cubuk isinde devamli testler denemeler yapmali onlarin sonucunda elde edilen tecrubelerle yola cikilmali.cubuk isinde kullanmasi cok kolaydir ama ne anlattigini anlamak cok daha zordur bunun icin cok calismak lazim..