Sağ ayak işareti yardimci olur musunuz

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba tarlada böyle bir zemin olduğunu bilmiyorduk yağmur yağıp sel üzerinde ki toprak tabakasını götürünce
altından böyle bişey çıktı biraz eşeledim içerisi kum olmuştu yanımda su olmadığından tam olarak temizleme yapamadım fakat belirgin şekilde sağ ayak işareti
olduğu kanısındayım yardımcı olursanız sevinirim yorumlarınızı bekliyorum.resimlerde de gözüküyor topuk kısmının biraz sağ alt kısmında dikdörtgen bir kısım daha var fakat kazma kürek olmadığından eşeleme yapmadım yorumlarınızı bekliyorum bu doğal mı yoksa işaret mi

Ekli dosyalar

• 270.2 KB Görüntüleme: 468
  • 262.4 KB Görüntüleme: 457
  • 245.1 KB Görüntüleme: 442
  • 223.1 KB Görüntüleme: 444

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eğer sağ ayak iziyse!
topuk aşağıda oluğundan tepelere bakmak gerekir.
sağ ayaksa ya karşıda yada sağ tarafına açılı olabilir gösterdiği yer.
gösterdiği yeri bulmalısın...
Sağdaki küçük tepede ve ilerisindeki yamaçta kayalar var orda doğal olmayan işaret aramalısın.
bahtın açık olsun...

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
üstadım sana göre bu bir işaret mi doğal bir yapıda olabilir mi yorumun nedir tahmini bakmam gereken uzaklık ne kadar mefase olmalıdır topuk kısmı 7cm 8cm kadar çukur parmaklar 2cm kadar derinlikte bakacağım yer nasıl bir yer aramalıyım yorumun nedir

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ayağın alt tarafında resme dikkat edersen dikdörtgen bir kesit var orasını eşmedim orayla bir bağlantısı olabilir mi

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
2 inci resim sağ altta kesit

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstadım sana göre bu bir işaret mi doğal bir yapıda olabilir mi yorumun nedir tahmini bakmam gereken uzaklık ne kadar mefase olmalıdır topuk kısmı 7cm 8cm kadar çukur parmaklar 2cm kadar derinlikte bakacağım yer nasıl bir yer aramalıyım yorumun nedir
usta bana pek ayak izi gibi gelmedi. daha çok tekerlek sabitlemek için kullanılan çukurlara benziyor.
eşi var mı baktın mı iyice.
Ayak iziyse eğer iyice temizle. parmak yerlerinde kabartma çukur vs. var mı. Mesafe konusunda tam bişey diyemem. Ayağın cm ölç.
Ustalar daha detaylı yardımcı olur.

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam detaylı bir inceleme yapamadım yarın inş tekrar gideceğim o zaman su ile temizleyip ayrıntılı fotolar yükleyeceğim fakat etrafında oval ve diktörgen kesitler var bunlarda yaklasık 2 şer metre solunda ve alt tarafında diğer bölgeleri düz kaya

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
doğaya aykırı ne varsa fotoğrafla [MENTION=20023]yagiz[/MENTION]
selametle :)

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Eğer ayak izi ise parmaklar önemli ! bu sebeple parmak izlerini de içini de güzelce fırça ile süpürüp temizleyin ve tekrar resimleyin.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
geriyi görecek şekilde resimde şart ve düz yüzeyse aynu hizada temizleyip bakınız

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ayak izine benzetemedim.
Lakin dogal olmayan bir islem.
4 cephe manzara resimlerini de cekmelisiniz.
Etrafi gorelim.

Anke

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bana pek ayak izi gibi gelmedi ayak izinde topuk ve parmak arasinda biraz dar olmasi gerekir tabi parmaklarda şart bu dum duz iyi temizleyin icini o zaman ne olduğu belli olur

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oldugu kayada kenardan duz kesilmis yer varmi kardesim. Ayrica dere varsa yakininda topuk tarafindami. Selametle kal

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] kardeşim şu benim resimlere de bir yorumda bulunsan tekrar köye gidemedim araştırma için sana göre bu durumu bir özetler misin işaret midir bu

yagiz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sol alt taraf kenarda düz kesilmiş yer var fotolarda da gözüküyor bir bak istersen1.jpg

Son düzenleme: