sakarya bolgesınde bulunan eskıyalar kımlerdı bılgı ıcın sımdıden tesekkur ederım

SAHBAZ

Bilgili Üye
eskıya belgelerınde sakarya gecıyor mu?

SAHBAZ

Bilgili Üye
menderes usta yaslılar sakarya daglarından ıpek yolu gectıgını ve buralarda cok ermenı rum eskıya cetelerının oldugunu soylerdı bu konuda bılgısı olan arkadaslar bılgı paylasımı yaparsa memnun olurum hayırlı aksamlar

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
menderes usta yaslılar sakarya daglarından ıpek yolu gectıgını ve buralarda cok ermenı rum eskıya cetelerının oldugunu soylerdı bu konuda bılgısı olan arkadaslar bılgı paylasımı yaparsa memnun olurum hayırlı aksamlar
Kardeş MendereS abi elbette konuya vakıf. Bakar.

Bence rivayetler varsa çık araştır. Sonuçta belgeye gerek yok çünkü CETELER, Eskiyalar her tarafta yaşamış. Belgeli yada belgesiz. Tarih ve mekanlar hep çete hep Eşkiya

Theseus

Member
İzmit,sakarya,adapazarı civarı her zaman eşkiya işi bulunabilecek yerler.
Anadolu-karadenizin vergileri bu bölge üzerinden merkez istanbula gidiyordu sonuçta.

Ancak orjinal belge ve şifrelemesi olmadan eşkiya işi çözemezsiniz.

oslu

Yeni Üye
en önemlisi volçan. Bilecikten tut, Kandıradan çık. En önemli gömüsü Bilecik-Geyve Boğazı arasında olduğu söyleniyor. küçük olan bağzıları bulundu. Kanlı(kemikli) mağara yaklaşık 15 yıl önce boşaltıldı ki Geyve boğazı civarındaydı. Devlet destekli gayri resmi çalışmalar oldu ama bunlar çok daha eski medeniyetlere yönelik çalışmalardı. bu bölgede volçandan çok daha önemli meseleler olduğu bilinir. bu kadarı yeter mi?

UtanmazAdam

Yeni Üye
cambazkayalarda vardı sankim bişiler :73: ama kapatıldı diye duydum.
birde kandırayı araştır oralarda var. bi bir duyum almıştım rum çetelerini
40 40 maşallah :78:

Son düzenleme:

SAHBAZ

Bilgili Üye
ısın enteresan tarafı benım buyuk dedem ıpsız recepın cetesınde eskıyaydı yaslılar daglardan ermenı ve rumların yasadıgı yerlerı bılırdı bende meragımdan ogrenırdım ben bu buyuk hazınelerın batı karadenız dagları ızmıt geyve pamukova kaynarca ve sapancada oldugunu dusunuyorum demek ıstedıgım bu eskıyaların paraları ısaretlerı hala bulunamadımı hıc ız emare yok mu saygılar...

oslu

Yeni Üye
cambazkayalarda vardı sankim bişiler :73: ama kapatıldı diye duydum.
birde kandırayı araştır oralarda var. bi bir duyum almıştım rum çetelerini
40 40 maşallah :78:
cambazkaya denmesinin sebebi, sakarya nehrinin üzerinden karşıdam karşıya asma köprü olması, cambazkaya sadece bir nişanedir, Bide efsane. Asıl meseleler sakarya nehrinin diğer yakasındadır yani cambazkayanın karşı tarafında. En son eskişehir yolu yapılırken mekeceden iznik eşkişehir kavşağının yanından 2 lahit alındı roma dönemine ait ve yaklaşık 300 mtre kadar yukarısında bir tümülüs açıldı. Bu boğazda m.ö. Yıllarda kullanılmaya başlanmış ve en son volçan tarafından kullanılıp çıkarken doldurulmul mağaralar vardır. Gizli klise, yeraltı şehri ve sakarya nehrinin altın geçiş tüneli bu boğazda bulunur

UtanmazAdam

Yeni Üye
cambazkaya denmesinin sebebi, sakarya nehrinin üzerinden karşıdam karşıya asma köprü olması, cambazkaya sadece bir nişanedir, Bide efsane. Asıl meseleler sakarya nehrinin diğer yakasındadır yani cambazkayanın karşı tarafında. En son eskişehir yolu yapılırken mekeceden iznik eşkişehir kavşağının yanından 2 lahit alındı roma dönemine ait ve yaklaşık 300 mtre kadar yukarısında bir tümülüs açıldı. Bu boğazda m.ö. Yıllarda kullanılmaya başlanmış ve en son volçan tarafından kullanılıp çıkarken doldurulmul mağaralar vardır. Gizli klise, yeraltı şehri ve sakarya nehrinin altın geçiş tüneli bu boğazda bulunur

5-6 km ötemde olanlara bak sen :73:

oslu

Yeni Üye
Sen geyvelisin anlaşılan. Akıncılar köyüne çık.