Şakül kullanıcıları buraya (ar-ge)

Ekli dosyayı görüntüle 228285

Değerli ustalar sizlerin sayenizde şaküle merak saldım.. En son bir gram saf altınımı kaybetmekle şakül den destek aldım ve buldum.. Ve iki haftadır şakül üzerinde çalışıyorum...
Başta GERMO ZİKRULLAH olmak üzre ve Size sorum şu??? ..
*Şaküle malzemenin yönünü??? *(ÖZELLİKLE)
Nokta yerini??
Cinsini??
Derinliğini??
Nasıl bulabilirim??
bunun için sözlü ve görsel
usta desteğine ihtiyacım var

Kan grubundan rüzgara oradan ipin kalınlığına oradan elinin titremesine oradan ipin uzunluğuna kadar ince eleyip sık dokursan şakül bir çok makinadan daha sağlam derim.hele de cam olursa ve uzunluk yani ipin uzunluğu 72.5 olursa sağlam alet oluverir.

Kocadağ

Member
Kan grubundan rüzgara oradan ipin kalınlığına oradan elinin titremesine oradan ipin uzunluğuna kadar ince eleyip sık dokursan şakül bir çok makinadan daha sağlam derim.hele de cam olursa ve uzunluk yani ipin uzunluğu 72.5 olursa sağlam alet oluverir.
KARADENİZLİ hemşerim bu 72.5 ip uzunluğu hangi cins objeler için geçerli boşluk içinmi sarıkız içinmi gümüş mü neye tepki verir biraz bilgi paylaşırsan bizde bilgi dağarcığımızı birazdaha genişletmiş oluruz

furkan6560

Member
Selamünaleyküm Boşluk gümüş altın ve kurşun için İpin boylarını yazar mısın şimdiden teşekkür ediyorum

Karacasan

Aktif Üye
Şakul topraktan ne kadar yuksekte tutulacak?

Şakul topraktan ne kadar yuksekte tutulacak?
ip boyları yazılı arkadasım..sakülünden bu ip boyunu ayarla.
Değerli ustam bu altında 15 ila 40 arası dönüş olacak.. Bunu biraz açıklarmısn öğrenme aşamasındayım... Şimdilik farzetki ben arazideyim altın varmı bu alanda evet dedi hangi yönde dedim mesela 5 mt ileriye götürdü noktanın üstüne geldiği zamanmı 15 - 40 defa dönmesini mi bekliyecem teferuatlı açıklarsanız sevinirim teşekkürler

Ketum

Member
şakül konusu çok ilginç ve detay istiyor... Herkesin kafasında bir sürü soru olmuş kimse tam cevabı alamamış bende de aynı sıkıntı var şöyle ki;
1-İpin cinsi var mı--->polyester,pamuk,zincir bunlar herhangi biri mi veya nedir?
2-İpin toplam uzunluğu ne olmalı?
3-şakül dönüş yönü nedir? saat veya tersi mi?
4-şakül kendi mi dönüyor yoksa ip ile beraber dairemi çiziyor ya da biz mi dönderiyoruz?
5-ilk tespit nasıl farkediliyor? malzemeyi algılayınca sağa sola mı sallanmaya başlıyor, mıknatıs tutulmuş gibi birden kaskatı mı kesiliyor?
6-şakül içine veya ipe veya elimize aramak istediğimiz materyali koyuyor muyuz?
7-şaküle neodyum mıknatıs takılıyor mu?
8-şakül ün ucu ile toprak arasında ne kadar mesafe olmalı asgari/azami?

Son düzenleme:
Değerli ustam bu altında 15 ila 40 arası dönüş olacak.. Bunu biraz açıklarmısn öğrenme aşamasındayım... Şimdilik farzetki ben arazideyim altın varmı bu alanda evet dedi hangi yönde dedim mesela 5 mt ileriye götürdü noktanın üstüne geldiği zamanmı 15 - 40 defa dönmesini mi bekliyecem teferuatlı açıklarsanız sevinirim teşekkürler
şakül konusu çok ilginç ve detay istiyor... Herkesin kafasında bir sürü soru olmuş kimse tam cevabı alamamış bende de aynı sıkıntı var şöyle ki;
1-İpin cinsi var mı--->polyester,pamuk,zincir bunlar herhangi biri mi veya nedir?
2-İpin toplam uzunluğu ne olmalı?
3-şakül dönüş yönü nedir? saat veya tersi mi?
4-şakül kendi mi dönüyor yoksa ip ile beraber dairemi çiziyor ya da biz mi dönderiyoruz?
5-ilk tespit nasıl farkediliyor? malzemeyi algılayınca sağa sola mı sallanmaya başlıyor, mıknatıs tutulmuş gibi birden kaskatı mı kesiliyor?
6-şakül içine veya ipe veya elimize aramak istediğimiz materyali koyuyor muyuz?
7-şaküle neodyum mıknatıs takılıyor mu?
8-şakül ün ucu ile toprak arasında ne kadar mesafe olmalı asgari/azami?
Sorular sorular umarım cevabı bilen çıkar, yazar