Samurayın göz yaşları....

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Arkadaşlar. Bir siyasi büyüğümüzden. Yerel seçim. Çalışmalarında. bizzat dinlediğim. Haatıramdır...hala boynumu bükerim. Bunu okuyunca.. //..
"Manisa'nın turist kaynaması lazım. Sadece Balkanlar'dan, Ortadoğu'dan ve bir başka yerden değil. Dünyanın her yerinden Manisa'ya mutlaka turist gelmesi lazım. Bunun için de onların hoşuna gidecek şeyler yapmamız gerekir. Japonya'yı meclis başkanı iken ziyaret ettiğimde, 'Mikasa' yani imparatorlarını ziyaret etmiştik. İmparator bana iki soru sordu. Sorularda biraz afalladım. Bir sürü şey konuştuk. Ama sonunda imparator 'Camlı Köşk ne durumda?' diye sordu. Espri olsun diye söylemiyorum ama 'Camlı Köşk de neresi?' dedim. Biz, adamla ne konuşmaya geldik, o bize ne soruyor. 'Tamam o iş dedim', attım. Sonra dışarı çıktım. 'Beni mahçup ettiniz. Camlı Köşk neresi?' diye sordum. Bunun üzerine adam, durdu durdu bana 'Camlı Köşk' dedi. Bana dediler ki, 'Dolmabahçe Sarayı'nda Kabataş Caddesi üzerinde sarayın dışarıya bakan tek mekanına 'Camlı Köşk' derler. Bunun içerisinde kristal avizeler vardır. Cam mamulleri vardır. Japonlar orayı çok severler.' 'Gözünüz çıkmasın. Baştan söyleseydiniz. Belki daha güzel şeyler konuşacaktım' diye karşılık verdim. Sonra İstanbul'u aradım Milli Sarayları, 'O Camlı Köşk ne durumda?' diye. Bana, 'Efendim 7 aydan beri restorasyonu yapılıyor. Bitmek üzere' dediler. Haber gönderdik imparatora. Ben, Haziran ayında gittim, 'Eylül ayında açılışını yapacağız' dedim. Adam mutlu oldu. Şimdi vartayı atlattık zannediyordum. Ama 'Kalehöyük'teki kazılar ne durumda?' dedi. Biz Japonya- Türkiye ilişkilerini düşünüyoruz. Koskoca 'Güneşin oğlu' Hirohito bana 'Kalehöyük'teki kazılar ne durumda' diyor. 'Elinin Körü' diyeceğim ama koskoca güneşin oğlu. 'Kalehöyük'teki kazılar da çok iyi gidiyor' dedim. Bunun üzerine, bana, 'Bizim prens Tomohito her sene oraya geliyor, kazı yapıyor, bir de orada müze yapacak. Hala bu kazıları bitiremedi' dedi. Biz de gaza geldik. 'Bu sene bitireceğiz onları' dedik. İnanın böyle. Kalehöyük dedikleri yer Kaman'ın bir beldesi."....... //...... Aynen böyle geçti muhabbet. O. Japon yöneticinin. Ailesi. Şuan Kalehöyük'te 14. Eylüle kadar... Kendisi öldüydü. Zaten. Mikasa reisin... Tam 37.yıldır japonlar orda.. Allah var mekan müze bahçe süper.. Ama bende tarih ve medeniyetleri çok araştırır. Bağlantılı bişey bulamadım. Adamlar Mağmayamı inecek.. Kesin bilgisi olan yazsın ne arıyolarEkli dosyayı görüntüle 210970Ekli dosyayı görüntüle 210971Ekli dosyayı görüntüle 210972

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kendi soydaşlarının Türkiye’de yaşadıklarına dair tezler var. Eski belgeler var ama kanıtlamış değiller. Onun peşindeler :)

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Vaaayyy caponlara bak onlarin aileside bizim gibi tarih sever define severmiş desene..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Güzel tospağaymış hateket halinde gözüküyor baktıgı yönde aramak lazım ne varsa.... :200:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bronz bisey etmez..bu guzel bisey saglamsa cok guzel seyler eder valla..

bestami

Aktif Üye
yerine sahtesini koymak zor değil be usta, Uşak Müzesi nden kaybolan denizatı broşu nun hikayesini bir oku, bana hak vereceksin,