Sarıpalya

Stt21

Yeni Üye
Selamun aleyküm Dostlar iki katlı evde bahçesi olan bir yerde oturuyorum.oturduğum yer eski ermeni bağıymış bundan merakla pirinç çubukla arama yaptırdım hiç bir noktada aktif değil sadece bir nokta var orda cihaz çalışıyor emin olmak için hem elimde malzemeyle denedim hemde malzeme olmadan.malzeme elimdeyken sadece o nokta çekiyor. elimde malzeme olmasa üç yere yönlendiriyor.en sonunda tek o noktayı kazdım 1 metre kadar yalnız eski kırık küp parçaları hayvan kemikleri ve siyah yuvarlak parçalı bazende toz halinde kömür çıkıyor.eskilerin dediğine göre ermeni gömüleri 1 yada 1,5 metrede oluyor.sizce kazmaya devam etmelimiyim yoksa kapatayım mı fikrinizi belirtirmisiniz acaba..

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bahcede eski ağaç fırın kuyu varsa araştır cihaz desteği sanırım daha iyi olurdu . ev ne kadar eski bu yönde'de bilgi paylaş arkadaşlar bildiklerini yazıcaktır genelde bu tarz evlerde bodrum olur evin altında kiler olur bunları bilmediğimiz için ezbere konuşmakta yanlış olur .

Stt21

Yeni Üye
Eski bağ olduğu için ağaçlar kesilmiş oturduğum yapı 35 yıllık ev bundan önce üzüm bağıymış kiler bodrum benzer bir yapı varmış şimdiki ağaçlarda 25-30 yıllık ağaçlardır daha eski olanlar şimdiki sahibi tarafından kesilmişbu arsa 3 el değiştirmiş alan kişi ermeni bir vatandaştan almış.Oturduğum bölge bile eski bağ evi şimdi çoğu iki katlı eski evlerdir.ama bayağ eski yani el değiştirmiştir.cihazı deniyorum boşluk olduğu zaman cihazın harketini konumunu iyi bir şekilde denemesini yaptım bakır demir teneke parçalarıyla denedim elimde ne varsa ona göre yönlendiriyordu son olarak sarıkızla Deneme yaptığımda sadece o noktada Çekiyordu.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eğer küp içinde siyah toz toprak bulursan leğene dök bas üstüne suyu bekle. Özgün ağırlıkta dolayı altın tozu suyun dibine çöker. Varsa tabii. Eskiler bu renkli toz altın saklama işini çok sever. Dediğim gibi kesin değil dene sadece. Bol nasipler

Stt21

Yeni Üye
Kırık küp parçaları bu dediklerinize dahil mi yani kazayım mı

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam eğer seni yormayacaksa bi devam et bakalım devamında ne var?Küp kırığı ve kül çıkması mezarı işaret eder.Fakat bu Ermeni mevzusuna uyar mı bilemicem.

Mal bulanındır

Dahil değil sağlam azına kadar toprak dolu olursa. Bide senden önce yoklayıp. Ayıklayan. Oldumu. Bakir yer az kalıpta ondan diyom

Mal bulanındır

Bide sen burda yenisin. Goygoy olsun. Bilmişlik. Yapmak için demedim gerçekten biliyom eskiler bu yöntemi kullanırdı. Kesin. Net. Bilgi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Anlatmanıza göre bir şey yoktur Alıp gitmiş yeride satmış neden bıraksınki orda bir şey . hevesinizi kırmak istemem tabiki ama doğruda tekdir .