• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Savaşçı mezarları

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
3 ay önce fotoğrafladığım görsel mezarlar

Ekli dosyalar

Ebu Computer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok enteresan.

Mezarlar eski gibi ama üzerlerinde tabanca tüfek çizili.

Maksimum 200-300 yıllık olmalı.

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölge karadeniz mi hocam

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
En son fotoğraf da sağ tarafta ki sanki bir mezar açılmış. Kaya mezarına uygundur .
Doğrudur hocam merdivenlerin ismi kırk merdiven tesadüfmüdür bilmem ama merdivenlerden çıkıldığında fotoğrafladığım savaşçı mezarlarına gidiyor

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kama tabanca kılıç gibi beyaz taşlara işlenen mezarlar ekseri ermeni ya da gayrimüslim mezarı olur. savaşçı falan değiller malesef. eşkıya ya da çetecilerin mezarı olur bunlar. bir açıdan bakınca kendilerini savaşçı görebilirler ama roma dönemindeki komutan mezarlarından epey farkklıdır bunlar. mezarlarında da göz parası bazen de eski bir hançer çıkar başka da bir emareye rastlayamazsınız. kolaylıklar diliyorum.

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Fotoları sizmi çektiniz yer ve bölgeye hakimisin evet diyorsan basamakları say 28 basamak varsa birkaç kelam yazarım inşallah selametle

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
kama tabanca kılıç gibi beyaz taşlara işlenen mezarlar ekseri ermeni ya da gayrimüslim mezarı olur. savaşçı falan değiller malesef. eşkıya ya da çetecilerin mezarı olur bunlar. bir açıdan bakınca kendilerini savaşçı görebilirler ama roma dönemindeki komutan mezarlarından epey farkklıdır bunlar. mezarlarında da göz parası bazen de eski bir hançer çıkar başka da bir emareye rastlayamazsınız. kolaylıklar diliyorum.
Hocam bu mezarlar hakkında bir bilgim yok ayrıca incelemedimde sadece üzerindeki resimlere istinaden savaşçı fikrini yürüttüm bu konuda size katılıyorum biraz düşündüm mantıklı geldi eyvallah bizim bölge birçok medeniyete ev sahipliği yapmış 5000 senelik geçmişi var saygılar

Munzur

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş bu mezarlar da birde at'a binmiş bir savaş'çı figürü olması lazım böyle bir figüre denk geldin mi?