• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Sedir olmayan Kaya mezarı olurmu ?

Çalışkan6161

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yüksek bir tepede düz duvara nerdeyse tırmandık bir oda mezarına çıktık, lakin ben bu mezarlarda sedir falan göremedim yani ölünün yatacağı yeri göremedim. Roma dönemi olduğu kesin duvarlar boyalıydı . Sorum Şuki sedir dediğimiz şey duvar yontulup ölünün yattığı yer . O her yamaçlardaki kaya mezarında olurmu . Veya o olmazsa ölüyü nere yatırırlar ?
saygılar

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Senin anlattığına göre aşağıdaki gibi bir yer yok doğrumudur .? keşke resim çekseydin.

Çalışkan6161

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Senin anlattığına göre aşağıdaki gibi bir yer yok doğrumudur .? keşke resim çekseydin.

Aynende öyle kardeşim . Ölü yatma yerini göremedim
acaba içerden başka bir yere geçişmi vardır diye düşünüyorum. Yani o kadar yükseğe yapılan mezarın yatakları nerede .

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
genelde kandırmaca yaparlar bunu atlamamak gerek bir mezar odası bir gizli mezar odasına açılabilir..

odin

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
o kadar ciktin dagin basinada 2 fotograf cekemedinmi :D iceride gecis arasaydin veya saginda solunda baska mezarlarda olabilir. fotograflasaydin ustalar bakardi.

gizemli 34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mezar olmayabilir kare oyma varmı giriş çevresinde yoksa yaşam alanıda olabilir

Çalışkan6161

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
genelde kandırmaca yaparlar bunu atlamamak gerek bir mezar odası bir gizli mezar odasına açılabilir..
Banada öyle geldi hakkımızda hayırlısı yarın tekrar oraya gideceğim . İnsanlar öyle bit yere mezar yapmışlarki bildiğin düz duvar . İnceden bi merdiveni var . Lakin resimleyip tekrar paylaşacağım .