• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Şelale içinde koltuk taşı ve kafa

Smokin

Moderatör
Moderatör
Merhabalar
Şelale içinde koltuk taşı mevcut. Koltuk taşının hemen ön kısmının 10 metre ilerisi dere yatağı. Koltuk taşına sağ kol koyulcak yer var diyebilirim. Zaten bunun hemen üstünde resimde görüldüğü gibi kafa var. Kafanin baktığı yer 30 m2 var diyebilirim. Bu alanın hemen sağında akintiginin getirdiği çamur ve ufak taşlarla bir katman oluşmuş. Şelale görünümü veriyor . Şelalenin hemen üstü de düz alan . 60 70 metre ilerisi eski bir yol mevcut. Sonra dan bir genisletilmis
Hem yukardan hemde aşağı da cubuk tuttum. Kafanin olduğu yeri gösteriyor. Taşın hemen üstü ve 2 metre gerisine kadar boşluk veriyor.
Taşı zar zor temizleme şansım oldu. Bana yapma gibi geldi . Değerli yorumlarınızı bekliyorum
Selamlar

Ekli dosyalar

Smokin

Moderatör
Moderatör

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Koltuktan daha çok su yoluna benziyor bir nevi şelale. Muhtemelen yukarıda boşluk tespit ettiğiniz alanda yağış suyu birikmesin direk aşağı aksında alta zarar sızma yapmasın diye yapılmış. Aşağı akarken de içeri sızmaması için ya da aşınma yapmaması için kayadan şelale görünümü verilmiş gibi. Yine de üst bölgenin meyili ve aşağı bölgenin derinliği ile sağlı sollu resim lazım emin olmak için. Ama sen bölgeyi gezmiş biri olarak daha iyi bilirsin incelemeyi sağlam yapmalısın. Kaç metre kare boşluk veriyor çizgiyi çiz ve bir adım çizgi dışında kanal tespiti yap derim. Muhtemelen bu ve ya buna benzer başka bir su yolunu yani şelaleyi gösterecektir. Selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Koltuktan daha çok su yoluna benziyor bir nevi şelale. Muhtemelen yukarıda boşluk tespit ettiğiniz alanda yağış suyu birikmesin direk aşağı aksında alta zarar sızma yapmasın diye yapılmış. Aşağı akarken de içeri sızmaması için ya da aşınma yapmaması için kayadan şelale görünümü verilmiş gibi. Yine de üst bölgenin meyili ve aşağı bölgenin derinliği ile sağlı sollu resim lazım emin olmak için. Ama sen bölgeyi gezmiş biri olarak daha iyi bilirsin incelemeyi sağlam yapmalısın. Kaç metre kare boşluk veriyor çizgiyi çiz ve bir adım çizgi dışında kanal tespiti yap derim. Muhtemelen bu ve ya buna benzer başka bir su yolunu yani şelaleyi gösterecektir. Selametle
Üstad 3 bilemedin 4 metre boşluk verdi. Taşın üzerinden itibaren cubuk hemen × oluyor

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Değerli tespiti de yaptıysan. Çubukları biraz geniş çevreye tutarak tekrardan bak yoksa boşa kas yaparsın ustam.

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
burdakı olusumlar suyun olusturdugu sekıller yanı dogal bosluk var dıyosun degerlı sınyalı doyosun aklında kalmasın ne dıyım

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
bencede boşa uğraşırsın derim doğal gibi duruyor ayrıyeten bu tip dere veee şelalelerde suyun içinde bile altın zerrecikleri olur gözle zor görülecek kadar çubuk tepkimesi ve suyun yapacağı taş aralarındaki çatlak ve boşluklar tepkimeleri verdirir çubukla iş yapılacak yer bence saf toprak düz toprak yüzeyinde güzel tepkimeler ve boşluğu güzel yakalar kimsenin boşa emek vermesini istemeyiz

hades40

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Taş görünüm itibariyle koltuk taşı niteliğinde değil fakat enteresan görünümü var incelemeye değer derim..