• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Şelaledeki İşaret

Hezarfen

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba tek resimim var, bu resimde sol üst köşede sanki işçilik var kapak var gibi geliyor siz değerli yorum sever ustalarımdan bilgi alabilir miyim ?

Teşekkürler.

Screenshot_2.jpg

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Arkadaşlar merhaba tek resimim var, bu resimde sol üst köşede sanki işçilik var kapak var gibi geliyor siz değerli yorum sever ustalarımdan bilgi alabilir miyim ?

Teşekkürler.

Merhabalar,
Kapak dediğiniz yerin solu daha önemli.

Sitede açılmış şelale konuları var, okumanızı tavsiye ederim.
Şelaleler her zaman kıymetli yerlerdir.
Amma işçiliği ağırdır her zaman.
Ekip, zaman, ekipman lazım.

Kolay Gelsin.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustamin dediği gibi sol alt yarafa yoğunlaş

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
Screenshot_2[1].jpg

buyuk yuvarlakta haç ve uyerinde aşağıya doğru C ye benzer bir işaret var gibi aklında olsun

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Resmin çekilmiş açısı yanlış ve resim çok yetersiz. Yine de bakılması gereken en önemli noktayı [MENTION=12913]timur964[/MENTION] üstadım belirtmiş. Ek olarak bir kaç yer ekledim. Gittiğinizde yoklamanızda fayda var. Bu resimle ancak bunları söylemek mümkün. Ayrıca şelalenin üst bölgesine çıkıp resimlemeniz konu için farklı bir boyut kazandırabilir. Üst bölgede çubuk ile boşluk bakmak ayrı bir boyuta kapı açabilir. Resimde iki arkadaşın üzerinde oturduğu düz kaya çok önemli uzak yakın ve üst düz yüzünün resimlerini çekmeyi unutmayın. Ayrıca şelalenin döküldüğü yerde ellerini koyup eğilip su içebileceğin düz bir taş var mı bak varsa resimle. Selametle

Screenshot_2.jpg

Hezarfen

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yer biraz insanların çok geldiği ziyaret ettiği bir yer , resimide bi kaç ay önce gezmeye gittiğimizde çekmiştim o zaman bu işlerle ilgilenmiyordum, aklıma geldi bi baktım resimde güzel işaretler var gibi geldi o yüzden tek resimim var:)

[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] işçiliği ağır demişiniz ustam eğer biz orda iş yapmaya çalışsak bir günde bitmeyeceği için diğer gün herkes gelip görebilir diyimi :) Ayrıca sanırım bölge olarak 2-3 dereceden sit alanı.
[MENTION=13886]toyalp[/MENTION] [MENTION=12913]timur964[/MENTION] [MENTION=10935]Şirvan[/MENTION] ustalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Hezarfen

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@toyalp usta birde orayı nasıl yoklayabilirim yükseklik bi 30 metre var, bu gibi yerlerde nasıl çalışma yapılabilir ?

Birde çubuğum makinam hiç bişeyim yok, bir çubuk edineceğim buradaki bilgilerden öğrenmeye çalışıyorum ama beceriksizim kendim çubuk yapamam ben ucuz yollu çubuk nasıl edinebilirim üstadım ?

AmoRe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12913]timur964[/MENTION] ustama katılıyorum ustamın dediği aşağıya doğru c kapalı mağara gösterir oralarda bir kapalı mağara var genelde akarın arkasında olur bunlar ama ben bu resimde yetersizlik sebebiyle bir emare görmedim mağaraya dair.

toyalp

Süper Moderatör
Hırdavatçıya git iki adet 50'şer cm 6 mm lik çubuk iste. Al eve gel 11 cm bükerek L şekline getir her ikisini. Al sana çubuk. Başka türlü para falan verme. Youtubede çubuk kullanma yöntemleri var. Bir kaç tane izle. Zaten az çok bilgi edinirsin. Satılık çubuğa para verme dikkat et. Hele bir bakır çubukla bazı denemeler yap sonra alüminyum pirinç ve diğerlerini de kavrarsın. Bu iş o kadar basit değil ama yapımı çok basit. Dikkat et dolandırıcılara para kaptırma. Selametle

toyalp

Süper Moderatör
Bu arada şunu belirtmemde fayda var. SİT ALANI İSE KESİNLİKLE AKLINDAN ÇIKARMANI ÖNERİRİM.
Sebep 1: İzin alamazsın.
Sebep 2: İzinsiz çalışma başına çok büyük işler açar.
Sebep 3: İzinsiz işlemleri Definesohbeti.com ailesi olarak tasvip etmiyoruz.
Yapılan bütün yorumlar işin izin olayından sonra uygulanması gereken işlemler olduğundan yorumlar geçersiz kalmıştır. Benim kanaatim budur.
Başka bölgelere yönelmenizi ve farklı araştırmalar yapmanızı öneririm. Selametle

AmoRe

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sit alanı olduğundan eminseniz toyalp ustaya tamamen katılıyorum normal yerde yakalanmaya benzemez sitte yakalanmak..

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
içilik olmıyacak yerde uraşmayada gerek yok diyorum

grasviti

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarının dediği yer ve ayrıca en önemlisi suyun tam döküldüğü yerde araştırma yap

Pscyhe

Engellendi
Sit alaniysa yanasma derim..definecilikle alakali kanunlari okursan ne demek istedigimi anlarsin guzel kardesim