Şelalenin Döküldüğü Yerdeki İşaret İçin Yardımcı Olurmusunuz

TANRIDAGI

Engellendi
tek bi mesajdada acelesi yok inceleyin bos bi vaktinizde rahat rahat yorumlayin diye istek gelmiyor. acil dediginize gore su an orda kazma kurek hazir bekliyor olmalisiniz. yani ustalardan biri surayi bi kontrol edin dedigind vakit kaybetmeden kazmalari sallamaya baslayacaksiniz gibi bir izlenim var su an bende.

Nasipseolur

Member
Değerli üstadım tabiki elimizde kazma kürek beklemiyoruz ama bu işte çok yeniyiz ve merak ediyoruz tabiki yorumlarınız önemli ama acil ibaresiyle dikkat çekilsin istedim hayırlı kandiller

odin

Editör
25cm derinlikteki oyugun oldugu kayada kasa olmasi lazim. Tabi kesin bu sekildedir diyemiyorum tecrube etmedigimden. Bende 35cm derinlignde oyuk olan bir kayada bosluk sesi aldim ama kaya yapisi elverisli olmadigindan guvenip acmadim. Yerde pek musait degildi acikcasi. Makinemde olmadigi icin risk almakta istemedim.

TANRIDAGI

Engellendi
selaleler yasanmislik olan her yerde gerek kutsal kabul edilmesi, gerekse saklama imkanlari fazla olmasi sebebiyle hem yasamis halk hemde defineciler icin onem arzediyor. tavsiyem oncelikle sert ve belirgin kivrim yapan noktalarini incelemeniz. birde eger mevsimine gore akarsuyunda azalma ve cekilme oluyorsa bu sayede ortaya cikan ve su miktarinin artmasiyla tekrar suyun altinda kalan bi yer varmi onu gozlemleyin. genellikle selaleden suyun dustugu havuzun incelenmesi soylenir, ama ben bugune kadar o noktadan bisey bulundugunu duymadim. suyun bir perde misali aktigi yerde yani selalenin kendisinin aktigi yerde akintinin altinda kalan kayalarda bi farklilik varmi birde onu kontrol edin. kolay gelsin. allah yuzunuzu guldursun.