• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Selam;Menderes Bey yorum yaparmısınız?

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işaret derede bir gölün kenar duvarında su içinde yaklaşık 50cm derindeşekil3.jpg

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
okun ucu gölün dibine aşağıya gösteriyor

ll Shadow ll

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aslında yorum menderes ustadan iştenmiş ama bizde öğrendiklerimizi ortaya koyalım ki bakalım biraz umut varmı?

Ok yön verir baktığı yönde taş veya çakıl yığını olması gerekiyor. Bazen sahte oklarda konuyo ki hedeften uzaklaşalim. Eskiyalar da bu işareti kullanıyo ama baktığı yön çok önemli. Bir ok diger işareti gösterirse çok iyi ozellikle 2 ve 3 oklar varsa ve bunlar diğerlerinden küçükse saf altın demek.

Ok un boyunu ölçüp cm yi adım a ceviriyoruz bildiğim kadarıyla. Okun baktığı yön u fotoğraflayın lütfen geniş ve net olursa USTALAR nokta atısi yapar inşallah

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Shadow ustam yorumun için teşekkürler,
Ok su dolu bir gölün içinde ,göl su doluyken pek bişeye benzemiyor,ama dereyi yukarıdan kesip hortumlarla gölün suyunu
boşaltınca ortaya yaklaşık 2.5m boyunda ve dibi 2.5mçapında bir mağara gibi yer çıkıyor.Okun gösterdiği taraf gölün diğer cephesi.

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim sormak istediğim,bu oku iki türlü yorumlayabşlşrmşyşz.1.si okun V yapan tarafı,2.si ise okun gösterdiği taraf

Kristof34

DogacıyıZ
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim moralini bozmak istemem lakin ben bildiğimi yazayım değerlendirmesini sen yap. Okun v yapan arka ucu olmasaydı sana okun uzunluğu kadar tersi istikamete yoğunlaş diyeceğim lakin ok bütünüyle tamamsa gölün altını gösteriyorsa o göl yapay göldür. Zaten bir kısım suyunun boşaltıldığını söylüyorsunuz ve boşaltıldığı vakit 45 derece açı ile bakılırsa eğer su altında bir mağara var diyorsunuz. O mağara zamanında kapalıdır. Dönem soygununa uğramış olmalı açılan yer yağmur suları ile dolmuş yapay bir göl oluşturmuş benim düşüncem bu yönde. Siz yinede içeriyi görmek adına can güvenliğinizi sağlama alarak tabi. Bir dalgıç motor atıp suyu komple boşaltın ak koyun kara koyun çıksın ortaya.

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kristof34 ustam,yorumuna teşekkürler,
Biz gölün suyunu tamamiyle boşaltıp öyle baktık.Çıkan manzara tam bir mağara değil,okun gösterdiği karşı taraf sanki içi oyulmuş gibi bombe yapmış ama çok değil.Dere suyu bol olna bi dere,biz suyu normal akan dereyi biraz yukarıdan önünü taşlarla kesiğ bir bent oluşturduk ve suyu daha önce kenardan oyma bir kanladan gölün aşağı tarafına akıttık.Tabi kanal zamanla bozulmuş olduğu için yine taşla toprakla besledik suyu öyle akıttık.Biz gölün suyunu tamamen boşalttıktan sonra gölün tabanında biriken molozuda boşalttık,bu bayağı bi sor oldu.Gölün dibindede bişey bulamadık.

acgöz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım ok hakkında benim diyeceklerimi demişler zaten kardeşim pekş suyu boşalttığınızda okun gösterdiğini düşündüğün yerde boşluk tespiti yaptınızmı ?

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet boşluk tespiti yaptık ama en ufak bi emareye rastlamadık.Yalnız söylemediğim bişey var,Göl seviyesinden yaklaşık 5 metre yukarıda ve 3 metre yanda arazide toprak içine gmülü bir taş var,Taş yaklaşık bir masa büyüklüğünde ve üzerindede kare içinde bir haç ,biri altta biri üstte iki ok var.Gölün içindeki okun yönüde bu yukarıdaki işaretlerin olduğu kayaya bakıyor sanki.

acgöz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet boşluk tespiti yaptık ama en ufak bi emareye rastlamadık.Yalnız söylemediğim bişey var,Göl seviyesinden yaklaşık 5 metre yukarıda ve 3 metre yanda arazide toprak içine gmülü bir taş var,Taş yaklaşık bir masa büyüklüğünde ve üzerindede kare içinde bir haç ,biri altta biri üstte iki ok var.Gölün içindeki okun yönüde bu yukarıdaki işaretlerin olduğu kayaya bakıyor sanki.
onu neden söylemedin peki kardeşim eksik bilgi ile hiç bir yere varılamaz yanlış anlama ama bak kardeşim gerekli şeyler anlatıldığında sonuc alan cok kişi gördüm ve bunlardan biriside benim benim şahsıma çevremde usta deselerde ben burda bir çırak olup daha çok şey öğrenmeye çalışıyorum ama böyle bir konuda şuan ne öğrendiysem ne kadar öğrendiysem boş sana tavsiyem o kayanın fotoğrafı olması ve fotoğraflamayıda sitemiz için yeterlilik kapsamında yaparsan nokta atışı yapabilecek ustalarımız var hayırlı akşamlar

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şekil2.jpgişaret taşi

Son düzenleme:

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Malesef bu yerle çekilmiş foto yok.Ancak bahara gittiğimde gerekli fotoları çekip siteye yüklüyeceğim.Sizleri rahatsiz etmemin sebebi;burasi zorlu bi yer olduğu için fotoları çekerken en azından sizin tavsiye edeceğiniz bilgilerle bakacağım yerlere daha dikkatli bakmak.Elle çizip yüklediğim resimlerde gerçeğine çok yakin.Son olarakta dereyi gösteren resmi yüklüyorum.Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum,işlerinizde kolayliklar diliyorum.