Selamın aleyküm

Toy48

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam yardımına ihtiyacım var buralardamısın

B.atalayy

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim pek bi bilgim yok bilgi alma amaçlı buradayım

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Toy 48 naptin usta paylastigin yeri calisma yaptinizmi

Toy48

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu gun cok yogundum kardasim..Gunduz giremedim siteye. Buyur dinliyorum insallah.
Ustam hoşgeldin dedemin babası çok eski bı taş örme evinde sarı liraralar saklamış zamanında(aniden hakkın rahmetine kavuşuyor çocuklarının sarilardan haberi var ama nerede olduğu mualla) ben bugün gittim çubukla çektiği yerde duvara yaklaşınca işaretini vericek gibi oluyor duvarın öteki tarafındanda aynı hareketi alıyorum iyice bakıyorum örme taşlara farklı bi yapı gözüme carpmadi yani diyeceğim oki varsaki eğer taşların hepsini sokmeden nasıl bulurum cihaz imiz yok çubuk ne gibi bi hareket verir duvarda

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ustam hoşgeldin dedemin babası çok eski bı taş örme evinde sarı liraralar saklamış zamanında(aniden hakkın rahmetine kavuşuyor çocuklarının sarilardan haberi var ama nerede olduğu mualla) ben bugün gittim çubukla çektiği yerde duvara yaklaşınca işaretini vericek gibi oluyor duvarın öteki tarafındanda aynı hareketi alıyorum iyice bakıyorum örme taşlara farklı bi yapı gözüme carpmadi yani diyeceğim oki varsaki eğer taşların hepsini sokmeden nasıl bulurum cihaz imiz yok çubuk ne gibi bi hareket verir duvarda
Tas duvarin icinde ise;
Evde arazide yuzeyde ne hareket yapiyorsa altina karsi cubuk, ayni tepkiyi alirsin.

Yaliniz, ben duvarin icinde oldugunu dusunmuyorum. Merhum dedeniz elindeki paralari bankaya koyacak. Amma bu bankayi ayda bir uc ayda bir acacak. Yeni paralarida bankaya tekrar yatiracak. Bu is yillarca dwvam edecek. Duvar ici bu ise uygun degil.

Bu paralari saklayacagi yer, kolay ulasilan ve anlasilmayacak bir yerdir. Yani dedeniz oraya girdiginde en az bir saat harcayacaktir. Topragi sessizce kazacak. Bakraci veya tenkeyi cikaracak. İcindekilerini tekrar sayacak. Yenileri ilave edecek. Sonra guzelce tekrar ortecek. Topragi iyice ezecek, cigneyecek. Sonra uzerine her zaman kullanilmayan agir birsey koyacak ve disari cikacak. Esi dahi bu islerden haberi olmayacak, gormeyecek.

Bu yer neresi..?
Sor bakalim dedeniz en cok nerede vakit harcarmis? Hem geceyi sor hemde gunduzu...

Ve ilk bakacagin yerlerden birisi en onceliklisi ekmek dami/komurluk/odunluk ne diyorsaniz.

Kesinlikle toprak altinda.

Derinlik azami 40-50 cm.
Bakir bir kap. Ustunde yassi bir tas.
Ustu toprak kapatilmis.

Aleminyum Cubuk kullan.
Sag eline celik yuzuk al.

(Celik yuzuk 1 milyoncu magalarin hepsinde var. 5 lira civarinda. Bu yuzugu miknatis cekmeyecek. Kontrol et.)

Carpi yaptigi veya hareketlendigi her yerde METAL vardir. Altun arama metal ara.
80 cm.lik mil yaptir, 12 lik demirden. Ucu sivri olsun. İsaret aldigin her yere mil sok.
50 cm. derunlikte engele takilirsa kaz orayi. Kayaya denk gelsede kaz.
5-6 denemede hedefe ulasacagini dusunuyorum.

Benim bir akrabam bu yontemle baba malina kavustu. İnsallah sende kavusursun.
Duvarlari sokme.
Bulamazsan evi evin etrafini diger mustemilati resimle. Bina olupda zemini toprak olan her yeride resimle.
İnsallah ben sana soylerim nerede oldugunu, sayet varsa.
İnsallah vardir. Nasibinize...

Toy48

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tas duvarin icinde ise;
Evde arazide yuzeyde ne hareket yapiyorsa altina karsi cubuk, ayni tepkiyi alirsin.

Yaliniz, ben duvarin icinde oldugunu dusunmuyorum. Merhum dedeniz elindeki paralari bankaya koyacak. Amma bu bankayi ayda bir uc ayda bir acacak. Yeni paralarida bankaya tekrar yatiracak. Bu is yillarca dwvam edecek. Duvar ici bu ise uygun degil.

Bu paralari saklayacagi yer, kolay ulasilan ve anlasilmayacak bir yerdir. Yani dedeniz oraya girdiginde en az bir saat harcayacaktir. Topragi sessizce kazacak. Bakraci veya tenkeyi cikaracak. İcindekilerini tekrar sayacak. Yenileri ilave edecek. Sonra guzelce tekrar ortecek. Topragi iyice ezecek, cigneyecek. Sonra uzerine her zaman kullanilmayan agir birsey koyacak ve disari cikacak. Esi dahi bu islerden haberi olmayacak, gormeyecek.

Bu yer neresi..?
Sor bakalim dedeniz en cok nerede vakit harcarmis? Hem geceyi sor hemde gunduzu...

Ve ilk bakacagin yerlerden birisi en onceliklisi ekmek dami/komurluk/odunluk ne diyorsaniz.

Kesinlikle toprak altinda.

Derinlik azami 40-50 cm.
Bakir bir kap. Ustunde yassi bir tas.
Ustu toprak kapatilmis.

Aleminyum Cubuk kullan.
Sag eline celik yuzuk al.

(Celik yuzuk 1 milyoncu magalarin hepsinde var. 5 lira civarinda. Bu yuzugu miknatis cekmeyecek. Kontrol et.)

Carpi yaptigi veya hareketlendigi her yerde METAL vardir. Altun arama metal ara.
80 cm.lik mil yaptir, 12 lik demirden. Ucu sivri olsun. İsaret aldigin her yere mil sok.
50 cm. derunlikte engele takilirsa kaz orayi. Kayaya denk gelsede kaz.
5-6 denemede hedefe ulasacagini dusunuyorum.

Benim bir akrabam bu yontemle baba malina kavustu. İnsallah sende kavusursun.
Duvarlari sokme.
Bulamazsan evi evin etrafini diger mustemilati resimle. Bina olupda zemini toprak olan her yeride resimle.
İnsallah ben sana soylerim nerede oldugunu, sayet varsa.
İnsallah vardir. Nasibinize...
Teşekkür ederim ustam bakıcam olumlu sonuç alırsam haber ederim Allah'a emanet

Ahmet1081

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ahh ahhh nedir bu dedelerimizin dedelerinden çektiklerimiz. Ben yemedim çocuklarımda yiyemesin elin oğlu gelsin alsin misali... sizin olayın aynısı benim basimdan geçti konularimda mevcut zamanın insanları aynı kafada olduklarını düşünüyorum bakarsanız yardımcı olursam ne mutlu

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Belli ki söyleme fırsatı bulamadan ebedi aleme göç etmiş yoksa niye saklasın ki harcar bence. Hangi evladının kısmeti ise inşallah bulur ve güle güle harcar. Hayırlı forumlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Ahh ahhh nedir bu dedelerimizin dedelerinden çektiklerimiz. Ben yemedim çocuklarımda yiyemesin elin oğlu gelsin alsin misali... sizin olayın aynısı benim basimdan geçti konularimda mevcut zamanın insanları aynı kafada olduklarını düşünüyorum bakarsanız yardımcı olursam ne mutlu
Bu insanlar çok çektiler.
Aç kaldılar, ekmek bulamadılar.
Yokluk fazlaydı.
Fırsat buluncada biriktirdiler, kötü günler için.
O günün şartları öyleydi.