Selamun Aleyküm Konuyu yanlış yere açmış olabilirirm kusura bakmayın

Kasvaa

Yeni Üye
Selamun Aleyküm Konuyu yanlış yere açmış olabilirirm kusura bakmayın,

Ben aranıza yeni katıldım, Bir bölgede altın oldugunu düşünüyoruz ama derinlik ne kadar tahmin edemiyoruz dedektör yardımı ile bu işi çözmek istiyoruz ama bu konular hakkında bilgimiz olmadığı için size danışmak istedik.

Sorularım
1. Dedektörler kaç metre kadar sinyal verebilir, vede sinyaller nasıl belli olur.
2. Bir büyük kişiden aldığımız bilgiye göre dedektörler ya fabrika cıkısında yada satıcı tarafından bazı ayarları bozuluyormuş ayarlar bozuldugu için makine sapıtıyormuş , bu konu hakkında bilginiz varmıdır.

Şimdiden teşekkürler Hakkınızı helal edin. Acemiliğime sayın lütfen.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleykum Selam Kardasim.
Hosgeldin.

Su an bilinen piyasa da satilan dedektorler derinlik olarak en fazla 1.5 metredeki altina sinyal verebilir.
Bu dedektorlerin fiyati da 30 binden asagi degil.

Burada bir puf nokta var:
1-TL buyuklugunde olan bir altini ancak 60-80 cm. İse gorur bu makina. Daha buyuk hacimde ise bu altinlar daha derinden de alabilir. 1.5 yi gecmez.
Kataloglarda yazanlara cok itibar etmeyiniz.

Bu bahsettiniz altinlar yerin altinda bir oda icinde mi.?

Normal gomumu?

Bir cubukcu bulun derinligu size soylesin.
2-3 metre derinlik cukarsa makinaya da gerek kalmaz.
Daha derinde ise zaten dedektorde almaz.

Kasvaa

Yeni Üye
Eyvallah çok sağolun bilgiler için, bölümü inceleyeceğim.

poseidon2023

Uzman
hoş geldin

dedektör ile tek para bulmaya yarar 30 santim gibi yada tarla sürüldükten sonra bakmaya yarar

o büyük kişi de bu işlerden anlamadıgı belli öyle bi mantık yok dedektörü yapan adam niye oynasın üzerinde bir metre yada bir bucuk metre den tek parayı bulacak dedektör yapacak bunu onbeş yirmi dese zaten peynir ekmek gibi satar yok öyle bi dünya aga sagdan soldan duydugunu söylüyor sana derin mazemeyide 3 de görüntülü makinalar bulur gerisi hikaye