• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Selamün aleyküm

BYCERrAH

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bu işe yeni merak sardim bana yardimci olucak arkadaşlar varmidir acaba

deli firat

DOĞACI
Önceliklen hoş geldin yardım almak istediğin konu nedir

BYCERrAH

Yeni Üye
Hoş bulduk kardeşim şuan konya merkezdeyim ve define nerelerde bulabilirim hiç bir bilgim yok merakim ise 2 günce önce 1 lahit parçasi elime geçti ve değeri yok ordan ole bir merak başladi

Storm

Operatör
Konya şu sıralar yangın yeri dikkatli ol ustam. Peşine aynasız abiler takılmasın. Bu işin özü iyi gözlem ağa gerisi teknik Bilgi ve deneyim. Ama iyi bi gözlem şart. Araştırmacı ve doğada yürüyüşü seven biri olucan. Gerisi takdiri ilahi

BYCERrAH

Yeni Üye
Nereleri gezmeliyim işte dağda bayirdami yoksa konya tarihini araştirip eski yaşam alanlarinimi

Storm

Operatör
Nereleri gezmeliyim işte dağda bayirdami yoksa konya tarihini araştirip eski yaşam alanlarinimi
Konya da nerede ne var bilmiyorum ustam. Öncelikle yaşadığın köy civarı araştır. Sit alanlarından uzak dur. Eski yaşam alanlarını biliyorsan kendi köyünün çevresinde oralara odaklan. Çok bilindik yerlerse tabiri caizse köstebek yuvasına döndürmüsseler uğraşma.

BYCERrAH

Yeni Üye
Aslen kayseriliyim o olmaz bakalim bilgin ,için çok sağol internetten araştirdim biraz yol ayrimi eski çeşme ve doğal su kaynaklarinin orada bi üçgen kurmamiz gerektiğini söylüyor mantiklimi bu sence

deli firat

DOĞACI
Konyalı arkadaşlar ustalar var sana gerekli bilgileri yazarlar sabırlı ol ayrıca o lahit parçasını arazide bulmuş isen al sana araştıracağın mekan ordan başlayabilirsin selametle

Storm

Operatör
Aslen kayseriliyim o olmaz bakalim bilgin ,için çok sağol internetten araştirdim biraz yol ayrimi eski çeşme ve doğal su kaynaklarinin orada bi üçgen kurmamiz gerektiğini söylüyor mantiklimi bu sence
Para parayı cekiyor desene Kayserili üstadım. :) her zaman üçleme kurmak mantıklı değil ustam bulunduğu alana göre değişir. Lahit parçasından başla ustamın da dediği gibi

BYCERrAH

Yeni Üye
Yok banada biri verdi o gitmiş merak etmiştim ilk defa tarihi bişeye el deydim ve çok heycanliydi doğrusu o ana gittim geldim

BYCERrAH

Yeni Üye
Kusura bakmayim daha bu sayfayida çözemedim pek ben biraz konyanin eski yerleşimini araştirayim bklm neler çikcak :)