Selamunaleykum Arkadaşlar Görus ve Kıymetli Yorumlarınızı Bekliyorum

Scurty

Member

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim en son resimdeki kaya kaplumbağanın arkası ise tahmini ebatları 3,5 metre uzunluk 2 metre yükseklik ve 2 metre genişlik görünüyor. Tam ortasında mezar var. Etrafında da çubuk ile boşluk kontrolü yap.

Scurty

Member
Kardeşim en son resimdeki kaya kaplumbağanın arkası ise tahmini ebatları 3,5 metre uzunluk 2 metre yükseklik ve 2 metre genişlik görünüyor. Tam ortasında mezar var. Etrafında da çubuk ile boşluk kontrolü yap.
Öncelikle teşekkur ederim ustam evet son fotoğraf kaplumbağanın arka kısmı çubuk olayını araştırmaktayım bi kaç denemem oldu fakat pek beceremedim

Scurty

Member
Bu konuya ek olarak yakın çevresinde gözume çarpan başka oluşumlarda bulunmakta alakalı olmayabilir ama ayrı bir konuda daha açmak yerine burda paylaşmayı doğru buldum

Ekli dosyayı görüntüle 144719

Oturak taşı olarak dusundugum kayaya oturduğumda gözuken kısım

Ekli dosyayı görüntüle 144720

Buda o kaplumbağaya benzer figure yakın bir yerde yaklaşık 3 metre boyunda kayaların iskambil kağıdı gibi arka arkaya dizildiği ve fazlasıyla dikkatimi çeken bir yer
Ekli dosyayı görüntüle 144722

Ekli dosyayı görüntüle 144723

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Mezarı bulmuşsun işde Hemde Çok güzel !
1 Dk dur konuyu karıştırma :213: .
İlk yüklediğin resimlerin olduğu yere gidelim ..

Scurty

Member
Mezarı bulmuşsun işde Hemde Çok güzel !
1 Dk dur konuyu karıştırma :213: .
İlk yüklediğin resimlerin olduğu yere gidelim ..

Evet ustam mezar olabilicek buyuklukte 3 metreden fazla kafa kısmı 1 metre genişlik 2 metreye yakın uzunluk o yuvarlak kısmın devamının şuan fotoğrafı yok fakat yakın zamanda ekleyebilirim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Giriş olarak kafanın bulunduğu yeri öncelik inceleyin.Kafa herhangi bir kaya ile yapıya sabit değilse o bölümden kayada uygunmuş zaten içeri giriş aramalısınız .
Yerleriniz güzel her bir kaya topluluğu ayrı ayrı konu olur burda .Üst üste dizilmiş güzel şekilli kayalar felan birde dikkat çeken biryer daha var orasınıda güzelce fotolayın .Ve artık kafanızda bir yıldız parlasın bence yani .. Bölge güzel resimleme işinide biraz geliştirip burda bizimle paylaşırsanız diğer arkadaslarında fikir ve tecrübeleriyle sonuca ulaşmanızda elimizden geleni yaparız .
- iyi Şanslar size .

Scurty

Member
Giriş olarak kafanın bulunduğu yeri öncelik inceleyin.Kafa herhangi bir kaya ile yapıya sabit değilse o bölümden kayada uygunmuş zaten içeri giriş aramalısınız .
Yerleriniz güzel her bir kaya topluluğu ayrı ayrı konu olur burda .Üst üste dizilmiş güzel şekilli kayalar felan birde dikkat çeken biryer daha var orasınıda güzelce fotolayın .Ve artık kafanızda bir yıldız parlasın bence yani .. Bölge güzel resimleme işinide biraz geliştirip burda bizimle paylaşırsanız diğer arkadaslarında fikir ve tecrübeleriyle sonuca ulaşmanızda elimizden geleni yaparız .
- iyi Şanslar size .

Kafa kısmı arka kayaya sabit değil ustam buna istinaden giriş kısmının orası olduğu kanaaitindesiniz sanırım son olarak belirtmiş olduğunuz bölgeyide en yakın zamanda araştırıp daha guzel bir şekilde fotoğraflamaya çalışacağım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Guzel bir resimleme ve sunum yaptiginizdan dolayi tebrik ederim ustam. İnsallah guzel ve hayirli bir sekilde sona ulasacaksiniz.

Su an telefondan bakiyorum.
Yaniliyor olabilirim, lakin ustalarimiz birde bu gozle baksinlar netlestirelim. Yarin daha detayli bakarim inşallah.

Bence bu kaplumbag degil, agzini acmis ve agizinda yuttugu seyi tutan bir yilan. Sayet yilansa is degisir. Sunakun olmasi bu dusuncemi biraz geriye atiyor amma ben %70 yilana benzettim.

Sunak bu kurbaga dediginiz kayanin uzerinde mi yoksa arkasindaki kayanin uzerinde mi ustam???
Buradan baslayalim netlestirmeye.

Scurty

Member
Guzel bir resimleme ve sunum yaptiginizdan dolayi tebrik ederim ustam. İnsallah guzel ve hayirli bir sekilde sona ulasacaksiniz.

Yaniliyor olabilirim, lakin ustalarimiz birde bu gozle baksinlar netlestirelim. Yarin daha detayli bakarim inşallah.

Bence bu kaplumbag degil, agzini acmis ve agizinda yuttugu seyi tutan bir yilan. Sayet yilansa is degisir. Sunakun olmasi bu dusuncemi biraz geriye atiyor amma ben %70 yilana benzettim.

Sunak bu kurbaga dediginiz kayanin uzerinde mi yoksa arkasindaki kayanin uzerinde mi ustam???

Sadece Baş kısmı olarak baktığımızda evet yılanada benziyor ustam fakat butun olarak göruntusunu kaplumbağaya benzetmekteyim sunak dediğiniz kısım baş kısmının arkasındaki buyuk kayanın tam ustunde arka kısım olarak eklediğim kısma daha yakın

Scurty

Member

Ekli dosyayı görüntüle 144747

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sadece Baş kısmı olarak baktığımızda evet yılanada benziyor ustam fakat butun olarak göruntusunu kaplumbağaya benzetmekteyim sunak dediğiniz kısım baş kısmının arkasındaki buyuk kayanın tam ustunde arka kısım olarak eklediğim kısma daha yakın
Yarin cizerek dusunduklerimi yazarim insallah.
Benim acimdan, verdiginiz bu bilgiden sonra, yilan olmasi ihtumali %90 olmustur.