• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Sevgili ustalar; sizce bu nedir. İşaret midir ?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Selâmün aleyküm. Bu isaretler bir dere yatağında ve bu dere yatağında en uç kısım da artı (+) işareti hemen karşısında pençe görünümünde bir işaret. Artı işaret inin hemen 1 metre aşağısında 3 adet oyma var. Birde artı işaretinin hemen altında küçük bir oyma daha var.
Bu istikamette aşağıya inildiğinde bu işaretler mevcut. Büyük bir şelalenin 2 metre yanında. Bu şelale nin hemen 300-400 yukarisinda daha büyük bir şelale daha var. İki şelale ortasında sağ patika da üçgen şekilde Dikili ağaçlar vardı ama kesilmiş. Üçü de yigma görünümünde.
Burda ki herkes resimleme konusuna özellikle vurgu yapmaktadır. Ama inanki bu resimleri bile zor çektik. Ayakta durmak çok zordu. Uzaktan resim çekme şansı inanki yoktu. Çünkü yakından bile zar zor ancak bu kadarı oldu. Oralar 2 hafta ya yağmur yapmaz uygun olur. O zaman daha detaylı resimler gelecektir inşallah. Hayırlı ramazanlar
Selametle ...

Ekli dosyalar

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Smokin

dostum
define ile hiçbir alakasının olduğunu düşünmüyorum
o taş, görünümüne göre daha ağır bir taştır, sert tir
kullanım amaçlı yapılmış alet diyelim
muhtemelen 3 - 5 m üst tarafında tuğla kırığı vb göreceksin
yaşam alanı

selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör

Smokin

Moderatör
Moderatör
@Smokin

dostum
define ile hiçbir alakasının olduğunu düşünmüyorum
o taş, görünümüne göre daha ağır bir taştır, sert tir
kullanım amaçlı yapılmış alet diyelim
muhtemelen 3 - 5 m üst tarafında tuğla kırığı vb göreceksin
yaşam alanı

selametle
Teşekkürler üstat. Etrafını biraz temizledim ama tuğla kırığı vb şeyler hiç yoktu. Ayrıca dediğiniz gibi kullanım amaçlı olabilir. Lakin bunun önünde yada arkasında birsey yapmak öyle kolay değil

Smokin

Moderatör
Moderatör

Tum resimler Şelalenin solunda kalıyor.
SÖYLEMEYİ UNUTTUM
SELALENIN SAĞINDA 3 BASAMAK VAR.

Pscyhe

Engellendi
Goruntu itibari ile kalintiya benziyor.selalede basamak var demissiniz kazan dedigimiz suyun aktigi toplandigi alani kontrol edin isaret iz arayin.birde bu selale kac kazanli yani su kac yerden akip dusuyor

Smokin

Moderatör
Moderatör
Goruntu itibari ile kalintiya benziyor.selalede basamak var demissiniz kazan dedigimiz suyun aktigi toplandigi alani kontrol edin isaret iz arayin.birde bu selale kac kazanli yani su kac yerden akip dusuyor
Şelalenin üstü tamamen bir çamur katmanı oluşmuş. Ama iki kazan dan akıyor. Suyun döküldüğü ve toplandığı alan 25 metrekare civarı diyebilirim. Suyun seviyesi görüntü itabiriyle en az 60 cm ama dibi çamur 1 metreyi bulur.

ÖMER HATTAB

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
z38vZ6.jpg
Değerli mezarınız var
kilise mensubuna ait kardinal veye aziz mezarı olabilir
şelale varsa çevresini araştırın başka emarelerin olması gerek.

may77

Moderatör
Moderatör
Ilk resmin sol tarafi dedigin resimin sol tarafi kapama kayami.

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Orasının boş olduğunu düşünmüyorum .. Çubukla tespitini yap dedektörle bi kontrol et bakalım .. Biraz daha gez oralarda güzel şeyler çıkar kesinlikle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Orasının boş olduğunu düşünmüyorum .. Çubukla tespitini yap dedektörle bi kontrol et bakalım .. Biraz daha gez oralarda güzel şeyler çıkar kesinlikle
Çubukla boşluk verdi. Hem basamakların orda (basamakların resmi maalesef yok ) hemde üstten.
Ayrıca bunun hemen yukarisinda daha büyük bir şelale daha var . İkisinin ortasinda ki yerin resmini birazdan atarım