Şeytanın ipiyle hazine kuyusuna inmek

ÖMER HATTAB

Editör
Bazı arkadaşlarımız, rüyalarında gördükleri cinlerin telkiniyle amel etmek istiyor
rüyaların bir kısmı sadıka olmakla birlikte,bir kısmıda şeytanın telkinleridir
diğer bir kısmıda insanın günlük hayatındaki sıkıntıların,rüyalara etkileridir
sadıka rüyaları bazı işin uzmanı kişiler yorumlaya bilirler,
bunlar kısa zamandada uzun bir süreçtede gerçekleşebilir
Yusuf as rüyası gibi,yıldızların ve ayın güneşe secde etme rüyası otuz seneye yakın bir zamanda gerçekleşmiş
hapishane arkadaşlarının rüyası ise kısa zaman sonra gerçekleşmiş,kralın rüyası ise yine yıllar almış,
bizim asıl konumuz şeytani rüyalar,bunlarla amel edilmez,amel eden şeytanın tuzğına düşer,
konuyu daha iyi anlamak için, bir hikaye anlatmak istiyorum

Adamın birisi yolda giderken,arapçayla yazılmış bir kağıt parçası bulur,adamcağaz arapça harflerden dolayı
bunun bir ayet yada hadis olabileceğini düşünerek,bunu güzelce temizlemiş katlamış.yüksekçe bir yere kaldırmış
gece olunca şeytan buna gelip,ey felanca,sen bugün bana büyük bir iyilikte bulundun,
benim ismimin yazdığı kağıdı yoldan kaldırdın,onu temizledin ,yüksekçe bir yere kaldırdın,bana değer verdin
bende senin bu iyiğiliğine karşılık vermek istiyorum dile benden ne dilersen,adam diyor sen şeytansın senden birşey istenirmi
sen beni kandırırsın sana güvanilmez,neticede şeytan bunu ikna ediyor,adam diyor ben fakru zaruret içinde yaşayan biriyim
artık bu fakirlikten kurtulmak istiyorum,şeytan demiş bu benim için çok kolay birşey,gelbenimle diyor
bir kuyunun başına geliyorlar içi altın dolu,şeytan diyor in aşşağı istediğin kadar al çıkardıklarının hepsi senindir
adam diyor buraya ben nasıl ineyim kuyu çok derin ,ağzı da dar.şeytan diyor şu iple in ben ipi tutucam altnları aldıktan sonra
bana işaret et seni yukarı çekicem,adamın tüm endişelerini şeytan giderip kuyuya inmeye razı ediyor,adam kuyuya iniyor
bütün ceplerini koynunu dolduruyor,şeytana diyor çek şeytan çekiyor kuyunun ağzına gelince adam geçmiyor,şeytan diyor
yükünü biraz hafiflet bu yükle geçemezsin,adamcağaz altınların bir kısmını boşaltıyor mecbur,lakin yine geçmiyor
biraz daha biraz daha derken hiç altın kalmıyor ama adam kuyudan yine çıkamıyoderken elbiseleride çıkarıyor yineyok
şeytan diyor içini boşalt adam ne varsa içini de boşaltıyor,o arada bir ses geliyor,bey kalk kalk yatağı yorganı batırmışın:)
cinden şeytandan dost olmaz arkadaşlar o bizim daimi düşmanımızdır.

Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.

Şeytan onlara vaad eder ve onları boş umutlarla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir. (NİSA/118-120
selametle kalın.

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Editör
7. Sure (A'râf Suresi), 22. Ayet
Bu sûretle onları kandırarak yasağa sürükledi. Ağaçtan tattıklarında kendilerine avret yerleri göründü. Derhal üzerlerini cennet yapraklarıyla örtmeye başladılar. Rableri onlara, "Ben size bu ağacı yasaklamadım mı?ben
size şeytan apaçık düşmandır,demedimmi?diye seslendi.

(Mâide Suresi), 91. Ayet
Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

6. Sure (En'âm Suresi), 112. Ayet
İşte böylece biz her Peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi bunu yapamazlardı. O halde onları iftiralarıyla baş başa bırak.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamünaleykum

sağolasın dostum allah cc emeklerini zai etmesin

Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.