Sikke

Marco

Bilgili Üye
Redd051 ustam, merhabalar. Ustam bunlar taklit gibi ya. Tam emin degilim ama sahte olma olasılığı cok yüksek. Kendiniz bulmadiysaniz itibar etmeyiniz. ıYı ustamiza danışalim.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yapım maddelerinin bronz olması sahtecilerin işine gelmez.ayrıca sikke satıcılarının çok bilinen değeri olan paraları darp etmeleri kazançları gereğidir.görünenler bronz.gerçek paralar diyebilirim.ederleri konusunda piyasadaki az bulunurluğu adına araştırılması gerekir.ıYı ustam bi baksın.

Son düzenleme:

Redd051

Member
Yapım maddelerinin bronz olması sahtecilerin işine gelmez.ayrıca sikke satıcılarının çok bilinen değeri olan paraları darp etmeleri kazançları gereğidir.görünenler bronz.gerçek paralar diyebilirim.ederleri konusunda piyasadaki az bulunurluğu adına araştırılması gerekir.ıYı ustam bi baksın.
ustam bu malzemenin sahibi yemin billah ediyo kendim cıkardım diye ama şöyle bi gercek var ne o nede ben bunların tarihi dönemi ortalama ederi hakkında bilgimiz yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Redd051

Member
Bide ıYı ustam bakabilirmi ben etiket olayını filan bilmiyorum

gülbahçeli

Editör
gördüğüm kadarıyla roma paraları değerini bilmem

gülbahçeli

Editör
Gercekmi acaba? Bide değeri varmıdır?
gerçekmi deyilmi burdan anlamak zor gerçekse elbet deyeri vardır çok fazlada birşeyler bekleme değerini hangi döneme ait bilgileri veren siteler var oralardan araştır mesela roma coins yaz internete birsürü site çıkar kolay gelsin