Sit alanınında resmi kazı mümkünmü?

barbarosbey

Yeni Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar,
benim define yönetmeliğinden anladığım kadarıyla ,yeri bilinmeyen mezarlıkların da mümkün olabilieceği bir sit alanında resmi kazı izni alamayız değilmi?
Bir de resmi izin alma imkanımız olsa bile kazdırdığımız yer,oda mezar çıkarsa,para vermezler değilmi?

timur964

konularim
SİT ALANI Kazı vs inşat yapılmasın diye devletin kultur varlıklarını koruma amacı ile çevirdiği adlandırdığı yerdir

azzem

Bilgili Üye
Sorduğun soruların cevabı evet

barbarosbey

Yeni Üye
peki devlet,bu sit alanlarındaki değerli şeyleri neden ortaya çıkarıp müzeye dönüştürmüyor,anlamıyorum.turşusunu mu kuracak acaba:23:
bir de , bildiğim kadarıyla sit alanın dışında olan yerlerde çıkan osmanlının son 4 padişahı öncesinde çıkan şeylere de izin verilmiyor ,bunu da anlamıyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
barbarosbey usta hoşgeldin... De. neden ısrar ediyorsun bu konuda. Her doğru dillendirilemez. Ustalarımın adminlerin affına sığınarak cevap veriyorum.mümkündür. Kanuni. Prosedürü. Tamamla. Teminat mektubu sağla maddi gücün varsa sponsor olcam de. Tüm masrafların yuzde yetmişini karşıla. O bölgenin etüt bilgisini sağla. Gerekirse komulaştırma bedeline destek at. Mekanda artık rahatca patron edasıyla gezebilirsiniz.

barbarosbey

Yeni Üye
sit alanında mı mümkündür ustam?eğer mümkünse ,benim sit alanında kimsenin görmediği 2 oda mezarım var.eğer mümkünse,çıkarması daha kolay olana ben başvururum,masrafım en fazla 5 bin tl olur.sen bana sırayla yapacağım şeyleri söyle usta sadece.
çünkü duyduğum kadarıyla bu ülkede gizlice birçok tarihi eser ve lahit kaçırılıyormuş,bunların parasal bedeli 80 milyonun hakkıdır,kaçıran kişinin değil

Mal bulanındır

Burada.. izinsiz çalışma. için. övme yönlendirme. azmettirme olmaz. Sadece hobi tutkunu doğaseverler olarak keşiflerinin resimli halde yorum yaparız. sizinde bu yönde bakmanız. Olumlu olur sayın yöneticilerimiz gerek gördüğünde bilgi aktarır.

barbarosbey

Yeni Üye
usta ben zaten resmi olarak sit alanında mümkünse ,yaparım diyorum.gayri resmi demiyorum,sadece prosedür nasıl işlemeli onu bilmiyorum

Mal bulanındır

1/5000 ölçekli haritası on adet çeşitli foto. Tespite şayan emare bilgileri kimlik bilgileri adres bilgileri dilekçe ile bağlı müze yada kültür bak. Şub. Leri ne başvuru bu kadar

barbarosbey

Yeni Üye
Tamam ustam sağolasın,araştıracağım.peki lahit falan çıkarsa para veriyorlar mı?