sit alanları hakkında bilgili üyeler

bluee

Member
es selamün aleyküm değerli arkadaşlar,`ben sit alanları hakkında bilgi toplamak istiyorum google baktım fakat fazla bilgi bulamadım size yekten bi soru sormak istiyorum diyelim define için bi alana gittik herşeyi tespit ettik
1....sit alanı olup olmadığını nasıl anlarız?
2....birde sit alanında radar veya hangi cihazlar varki jandarmanın haberi oluyor kazı yaparken yada oluyomu? uydu dan takip etseler ki bunun mümkünolacağını sanmıyorum hangi birini takip edecekler ne biliyim böyle kafamda deli sorular var cevaplarsanız musmutlu olurum saygılar hürmetler........

İndiana jones

Editör
Ağaçlıksa uydudan göremiye bilirler sisli havalarda veya yamurlu havalarda bulutlu havalarda göremiye bilir cihazlar takipteyim bakalım

mustafa33

Member
bızım burada tarıhı yer var 1.derece sit alanı tam zırevede bulunuyor soyle anlatayım 1. 2 metre uzunlugunda 20 ye 20 kare sekılde beton dokulmus kazık cakılmıs gıbı acık alana ve tam ortasına koymuslar ucuda sıvrı ve boyalı buyuk ıhtımalle ızlenme ıcın yapılmıs

Asil

Aktif Üye
Sit alanında ki açık noktalardaki kesme yapı taşı 25 cm delik açılır içine gprs sistem sinyal verici yerleştirilir. Alan tarama radyo freakans ı ile calışan cihazın yaydığı dalga çarpar ve karakola sinyal verir. 4 nolu 5 nolu 7 nolu noktada alınan sinyal doğrultusunda olay yerine intikal eder. 2) sensor kamera çalı içlerine pet şişe herhangi patika yol ağzına 25 mt geçmiyecek şekilde yerleştirilir. Anlık fotoraf ceker. 3) yüksek bölge pususu bölgeye hakim noktalarda müze kültür varlıklarını koruma kanuna göre gezici bekciler vardır.. Uzak durun.. Yüksek mebla cezalar ve cihaz kaybınız olur..

CANADALI

Aktif Üye
es selamün aleyküm değerli arkadaşlar,`ben sit alanları hakkında bilgi toplamak istiyorum google baktım fakat fazla bilgi bulamadım size yekten bi soru sormak istiyorum diyelim define için bi alana gittik herşeyi tespit ettik
1....sit alanı olup olmadığını nasıl anlarız?
2....birde sit alanında radar veya hangi cihazlar varki jandarmanın haberi oluyor kazı yaparken yada oluyomu? uydu dan takip etseler ki bunun mümkünolacağını sanmıyorum hangi birini takip edecekler ne biliyim böyle kafamda deli sorular var cevaplarsanız musmutlu olurum saygılar hürmetler........

sit alanında izin verilmiyorki kazı yapasın.Kazı yaparsan kazıda yakalanırsan ihbar olursa karakol mahkeme sonra serbest kalırsın ama mahkeme devam eder gider gelir en sonundada mahkemen biter hapis çıksa bile önceden sabıkan yoksa bu işlerden 5 sene hükmün sonraya bırakılması olur.Ama ilerde o 5 senede bir daha suç işlemeyecen işlersen önce bu kazı suçu sonra diğer suç için içeri girer yatılır özet bu..

birde adın kayıtlara geçince zaten yerine göre bir olayda ilk şüpheli gene sensin bunuda bil o tip olaylarda kesin kapın çalınır nerdeydin bu saatlerde.
:20:

haberlerde bir heykel olayı var heykel yakalanmış müzede adamlar mahkeme falanda işte olay biteli 5 sene sanırım sonra heykel müzeden çalınıoyr haberde ne der büyük ihtimal heykeli bu yakalatanlar çalmış der haberde.
Adın çıkmasın 8 e inmez 7 ye olayı…

haberin altta link..

http://www.definesohbeti.com/haberler/39017-muzenin-bahcesindeki-heykeli-caldilar.html