Siteye Faydamız Olsun

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör

deli firat

DOĞACI
Emegine saglık kardeşim burda nasıl bir yapı vardı merak etim kale kalıntįsįmı o gider buraları çeşitli toprak katmanları merak etim şimdi

sarıkayalar

Bilgili Üye
Sanki yığma tumunusu bosltmislar gibi bir halvar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kale kalıntısı. Kilise. İş yerleri; dükkan, sığınma yerleri. Yaşam alanları. İbadethaneler. Neler neler... Teşekkür ederim ustam beğendiğine sevindim. :)

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Tümülüs değil ustam bu kadar büyük bir kül ve kırmızı toprak katmanı olunca insanın aklı gidiyor tabii ama burası yüksek ve sarp bir dağ. Boşaltma konusu da şüpheli. Burası (burası derken fotoğrafların olduğu yer) hem doğa tarafından hem de insanlar tarafından çok hırpalanmış. Sıkıntılı bir yer.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çok güzel iş makinesi lazim sana :200:Araştırdığın bölge burası galiba güzel görsel olmuş eline sağlık bu havalandırma olayını araştırdınmı bu şekilde ya büyük bir odaya mekana çıkması lazım yada amaç farklı örülen yer yıkılmasın diye yapılmış bir sistem bunu çözdünüzmü durum nedir.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 137238

Mesala buranın altında kocaman iki boşluk var. Boşluklar ne diye soracaksın, iki oda. Uzunluk tahminen üç metreyi geçer. Eni ise iki metre gibi. Yükseklik yine üç metre gibi. İçi bildiğin güzel güzel örülmüş. Bunları biliyorum çünkü içine bizzat girdim. Alttan bir yerden arkadaşlarla gezerken tesadüfen girmiştik. Sene 2003'tü galiba. O zaman okuldan çok kaçardık. :)

İlk önce bir oda keşfettik. Aradan bir yıl geçtikten sonra bizim keşfettiğimiz odanın sol duvarından tünel açmışlar ve ikinci bir oda bulmuşlar, onu da keşfettik. Lakin ikinci odanın sağ üst köşesinden güzel biçimli kare bir delikten bir sürü kaya düşmüştü. Muhtemelen tuzağı harekete geçirmişler. O zaman çok korkusuzduk. Şimdi korkuyoru. Girmeye açıkçası. :)

Sevgiler.

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Çok güzel iş makinesi lazim sana :200:Araştırdığın bölge burası galiba güzel görsel olmuş eline sağlık bu havalandırma olayını araştırdınmı bu şekilde ya büyük bir odaya mekana çıkması lazım yada amaç farklı örülen yer yıkılmasın diye yapılmış bir sistem bunu çözdünüzmü durum nedir.
Durumu bir önceki yorumumda belirttim ustam. :)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
mayhem Yapının bozulmamış halini düşünürsek benim şu anda senin dediğin odanın içini fotoğraflıyor olmam gerekiyordu. Bu fotoğraflar yıkılarak açılmış bir odaya ait.

İlk fotoğrafta da bir oda var. İçi toprak dolu. Oranın da belki tuzağı harekete geçmiştir. Altında ne var bilinmez fakat çok riskli. Her yer tuzak. :)

Sevgiler.

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
evet aslında insanlar korkmaz sadece geride bırakıcakları için bazı işlerden uzak durur ama korktu anlaşılır durum bence sen buranın altından girer üstünden çıkarsın :200:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
evet aslında insanlar korkmaz sadece geride bırakıcakları için bazı işlerden uzak durur ama korktu anlaşılır durum bence sen buranın altından girer üstünden çıkarsın :200:
Daha önceki konularda alltan girip üstten çıktığım yerlerden de söz ettim. :) Ama şimdi dediğin gibi ardımdan ağlayacak insanlar oluştu. Anne, baba, eş bir yana; çocuk oldu mu insan frenleniyor. :)

Sevgiler.

timur964

konularim
açtığın konuda vardı sanırım detaylarımı bunlar . bir kaç kişilik yaşam yeri olsa gerek