Siyah kaya ortasında yuvarlak

Kara.dayı

Member
Siyah kaya ortasında yuvarlak tepsi gibi beyaz horasan olduğunu tahmin ettiğim bariz belli bi işaret var ama başka herhangi bir ize rastlamadım arsa sahibi arsasını taşlardan temizlemiş kendi elleriyle surlar yapmış. Amcam olur kendileri :)
Sağolsun gözüne güzel görünmeyen taşları yontma. Bi kayaya karışmamış. Kayanın hemen karşısında dibinde su geçiyor su önceleri o kadar çokmuş baya genişçe bi alan şelale. Ama bu aralar kurumuş sadece ilkbahar gibi akar yazları kurudur. Bide karşısında kaya delik küçük bi kuyu gibi içi taş var. Kimsenin girdiğini sanmıyorum zira amcam fena. Bu işlerde aklı ermez garipçik yaşlı namazında niyazında kendi halinde. Arsa ortak mal biz uğramayız o bakar eder. Sadece gördüklerim bu ve çok ilgimi çekti memlekette doğuda gidemiyorum ama aklımda hala.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam iyi hasda sen bi resim atsaydın yada horasansa kkırsaydın bunda ne var çokmu büyük bu taş belkide başka amaçla kullanılmıştır görmeden ne yorum gelse boş saygı vede sevgiler ustama bu kadar

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ha bu arada bu tip çok alınmışda yer var haberin olsun aklını kurcayacak şimdi taş çakılın altındanmı çıkmıştı horasanlı olan:confused:

Kara.dayı

Member
Koca bi kaya siyah horasan bolge boyumu az geçiyor yuvarlak belli kabak gibi ortada yani. Bi kaç sene evvel gitmiştim. Oyle küçük bi kaya da değil. Bağa zaten patika yolundan gidiliyor araba Vs hiç bişi gidilmez. Genişçe bi alanda su akar. Zamanında o kadar şiddetli su dağdan aşağı akmış ki kayayı aşındırmış. Bariz belli şuan. Su filan da yok. Kanyon gibi yani. Enteresan biyer. Görseniz zaten insan eli değmiş dersiniz. Gidersem mutlaka foto atıcam. Anlatırken bile heyecanlandım.

Kara.dayı

Member
Hocam bi kaya parçası düşün. Kaya parçasının dibindesin. Kayayla karşı karşıya gel. Hemen tepende yuvarlak orta büyüklükte Beyaz bölge hayal et. Sanki kayanın içinde bir delik

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Koca bi kaya siyah horasan bolge boyumu az geçiyor yuvarlak belli kabak gibi ortada yani. Bi kaç sene evvel gitmiştim. Oyle küçük bi kaya da değil. Bağa zaten patika yolundan gidiliyor araba Vs hiç bişi gidilmez. Genişçe bi alanda su akar. Zamanında o kadar şiddetli su dağdan aşağı akmış ki kayayı aşındırmış. Bariz belli şuan. Su filan da yok. Kanyon gibi yani. Enteresan biyer. Görseniz zaten insan eli değmiş dersiniz. Gidersem mutlaka foto atıcam. Anlatırken bile heyecanlandım.
o zaman resimle kalma bence boşluk konturolu yapmayıda unutma varsa elinde bi çekiç tıkla yada çekiçşiz gitme