siz bile boyle yapiyosaniz yoksul millet naapsin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sahte altın satmışlar: Kuyumcuda gerçek altın bulunamadı

9 Haziran 2019 Pazar 16:06
Sahte altın satmışlar: Kuyumcuda gerçek altın bulunamadı
Antalya'nın Alanya ilçesinde kendisine iki kez sahte altın satılan turistin şikayeti üzerine düzenlenen operasyonda iki kuyumcu dükkanında 20 kilo 318 gram sahte altın ele geçirildi. Gerçek altın bulunmayan dükkanların sahibi gözaltına alındı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde iki kuyumcu dükkanına düzenlenen operasyonda 20 kilo 318 gram sahte altın ele geçirildi.
Danimarkalı turist V.L.P.J, ilçede geçen yıl tatil yaptığı sırada bir kuyumcudan satın aldığı 6 bin 450 lira değerindeki 2 alyansın ülkesine döndüğünde sahte olduğunu öğrendi.

Turist, yeniden tatil için geldiği Alanya'da söz konusu kuyumcu dükkanına giderek aldığı alyansların sahte olduğunu söyledi.

BİR SENE SONRA YİNE AYNI SONUÇ

Geri verdiği sahte alyansların yerine yüzük ve kolye ucu alan V.L.P.J, 5 bin 500 lira daha ödeme yaptı. Aldığı ziynet eşyasının da sahte olduğunu anlayan turist, polise şikayette bulundu
İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yapılan incelemenin ardından şikayet edilen kuyumcunun iki iş yerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda iş yerlerinde gerçek altın bulunmazken 20 kilo 318 gram sahte altın ele geçirildi.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Vayy be sahte para üstü veren taksileri duyduk gördük de, böylesini ilk defa duyuyom. Allah ıslah etsin. Ne kadar ahlaktan yoksun bozuk bi toplum olma yolunda ilerlemişiz.

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Kültürümüzün ve dinimizin emirleri ile yaşasaydık eğer, utanma, namus ve şeref olsaydı bu milette böyle olmazdı. Genelleme yapmıyorum ama bizim milletimiz eskiden böyle değildi.

The Thing

C*
Süper Moderatör
İki defa tokatlamışlar danimarkalıyı, tipi müsahitmiş demek ki, maalesef üzücü bir durum.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
maalesef ki ülkemizde başta diyanet işleri olmak üzere milli eğitim bakanlığı vb. kurumlarda
dini ve beşeri bilimler her yönüyle eksik öğretiliyor, uygulanıyor
eğitim ve öğretim verilen kurumlarda hemen her konuda görsel-deneysel-maddi kaynak bulmam mümkün iken
ahlak konusu hep geri plana atılıyor.
eğitim 3 ayaklı bir tabure ise bu 3 ayaktan birisi ahlaktır
ahlak eksik olursa o tabure o tarafa düşmeye mahkumdur
budizm ve şintoizm ağırlıklı Japonyadaki insanların mevcut ahlakına bile gıptayla bakıyorsak
şapkayı önümüze alıp düşünme zamanı çoktan gelmişte geçiyor bile demektir
konuya burda nokta diyorum yoksa neyse...
ahlak arkadaşlar dostlar kardeşler ahlak diyorum başka bişey demiyorum
3 cümleyle konuyu geçiştirmemeliydin @Gönül_Eri hocam daha çok şeyler duymalıydık senden

Allah sonumuzu hayır eylesin...

Asiyim yüzüm karasın sil Muhammed Mustafa
Dertliyim derdim çaresin kıl Muhammed Mustafa
Yerde görmez gökte görmez kör münafıklar seni
Yerde sensin gökte sensin ya Muhammed Mustafa

Ekli dosyayı görüntüle 246737

Mushap

Editör
Ticaret te tartı daki hile konusu için ayet varken habibullah un ticaret ahlakı ortada iken sahabelerin ve osmanlı dedelerimizin mal satarken ayıbını kusurunu gizlemeden özellikle beyan etmeleri ortada iken ve bu konu ticaret bile değil sahtakarlık iken gönül eri ne söylesin mithra ustam okuyunca konuyu oda eminim sizin gibi utanmış sıkılmış bunalmıştır.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
maalesef ki ülkemizde başta diyanet işleri olmak üzere milli eğitim bakanlığı vb. kurumlarda
dini ve beşeri bilimler her yönüyle eksik öğretiliyor, uygulanıyor
eğitim ve öğretim verilen kurumlarda hemen her konuda görsel-deneysel-maddi kaynak bulmam mümkün iken
ahlak konusu hep geri plana atılıyor.
eğitim 3 ayaklı bir tabure ise bu 3 ayaktan birisi ahlaktır
ahlak eksik olursa o tabure o tarafa düşmeye mahkumdur
budizm ve şintoizm ağırlıklı Japonyadaki insanların mevcut ahlakına bile gıptayla bakıyorsak
şapkayı önümüze alıp düşünme zamanı çoktan gelmişte geçiyor bile demektir
konuya burda nokta diyorum yoksa neyse...
ahlak arkadaşlar dostlar kardeşler ahlak diyorum başka bişey demiyorum
3 cümleyle konuyu geçiştirmemeliydin @Gönül_Eri hocam daha çok şeyler duymalıydık senden

Allah sonumuzu hayır eylesin...

Asiyim yüzüm karasın sil Muhammed Mustafa
Dertliyim derdim çaresin kıl Muhammed Mustafa
Yerde görmez gökte görmez kör münafıklar seni
Yerde sensin gökte sensin ya Muhammed Mustafa

Ekli dosyayı görüntüle 246737
Ustam Allah razı olsun çok haklısınız tespitlerinizde... İnanın bu konuyu okurken bu meseleler üzerine konuşuyorduk, çok üzgünüm ama memleketin malesef çivisi çıktı... Sözlerinizi tekrar edip kafa şişirmek istemiyorum... Ama bizlere söz ehli değil hal ehli lazım ustam.... Bugün bi çok insan bu gidişattan şikayetçi lâkin değişim için bir uğraş çaba göremiyoruz... halk devleti yöneticileri suçluyor onlar ötekileri.. kimse ben nasılım napmam gerek demiyor... Zerreden maddeye değişim şart.... Önce ahlak ve maneviyyat temeli şart, sonra diğer vasıflar ve ilim bilim üzerine bina edilmeli.... Allah mühr-ü elinde tutanlara feraset, cesaret, ve en önemlisi örnek olmayı nasip eylesin....

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
İki defa tokatlamışlar danimarkalıyı, tipi müsahitmiş demek ki, maalesef üzücü bir durum.
Ustam turistle alakası yok. Kuyumcunun her iki dükkanında da gerçek altın yok diyor. Yani adam gelene gidene sahte altın satıyormuş :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Mushap Gönül_Eri kardeşlerim sizler de haklısınız, bazen fena doluyorum mazur görün
halkın dertleriyle dertlenmeden bihal oldum, kaç yıl oldu bilmiyorum televizyon izlemez oldum sırf bu yüzden
Allah sonumuzu hayır etsin demekten başka çare de gelmiyor elden...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam turistle alakası yok. Kuyumcunun her iki dükkanında da gerçek altın yok diyor. Yani adam gelene gidene sahte altın satıyormuş :)
Sanmam ustam bizimkilere böyle bir şey yapsaydı çoktan tükkan kafasına yıkılmıştı :D

Son düzenleme:

Mushap

Editör
Mushap Gönül_Eri kardeşlerim sizler de haklısınız, bazen fena doluyorum mazur görün
halkın dertleriyle dertlenmeden bihal oldum, kaç yıl oldu bilmiyorum televizyon izlemez oldum sırf bu yüzden
Allah sonumuzu hayır etsin demekten başka çare de gelmiyor elden...
9 yılı geçti sanırım evde TV yok.bütün sorunların kaynağı aynı ustam cahilliğin boğaz boyu olduğu bir zamandayız yoldan çevir birini rastgele deki kız arkadaşını bi anlat yada falanca filmdeki şu karakteri bak kaç cümle kuracak belki yarım saat kız arkadaşını anlatacak birde inandığın Allah ı anlat de sonsuz yaratıcı elhamdülillah müslümanız dan başka kaç kelime kullanıp cümle kuracak.Dolduruşa gelmek değilde hesap verirken niye anlatmadın iğne ucu kadar da olsa farkındaydın niye anlatmadın sorusuna ne cevap verebiliriz ?