• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

sizce bu doğal bir taşmıdır.

çömez1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar ustalarım. sizce bu taş doğal mı bunu nasıl yorumlamalıyım. bir de arka tarafında bitane taà var balık basına benziyor sanki sizde bir bakarmısinız

Ekli dosyalar

çömez1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sevgili hocam resimi yanlışmı yükledim neden bu linki attığınızı anlayamadım

çömez1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam şimdiye kadar 3 tane konu açtım. hiçbirininde hikayezi yok hepsi aynı köyde çekilmiş fotoğraflar. ve daha birçok farkli şeklin işareti var o bölgede. ben sadece eski yerleşim yeri oldugunu biliyorum onun dışında drek taşların fotoğrafını çekip buraya attım. bi 4 5 tane daha el yapimi işaretler var ama burada beklediğim desteği goremediğim için buraya yükleme isteğide olmadı. ama örneğin siz ilgileniyorsanız ve bilginiz varsa size gönderiyim müsait bir zamanınızda bakarsınız. tabi belki biraz karşılıksız yardım olacak ama yaoabileceğim birşey yok

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
hocam şimdiye kadar 3 tane konu açtım. hiçbirininde hikayezi yok hepsi aynı köyde çekilmiş fotoğraflar. ve daha birçok farkli şeklin işareti var o bölgede. ben sadece eski yerleşim yeri oldugunu biliyorum onun dışında drek taşların fotoğrafını çekip buraya attım. bi 4 5 tane daha el yapimi işaretler var ama burada beklediğim desteği goremediğim için buraya yükleme isteğide olmadı. ama örneğin siz ilgileniyorsanız ve bilginiz varsa size gönderiyim müsait bir zamanınızda bakarsınız. tabi belki biraz karşılıksız yardım olacak ama yaoabileceğim birşey yok
Ortaya aleni bu konuna yükle herşeyi..burda bı mevzuya fikir sunup destek olan birisi karşılık beklerse Bülent Ersoy'dan öpücük beklesin...burda aşklar karşılıksiz yaşanır topraam dilediğin gibi takıl sen

çömez1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ortaya aleni bu konuna yükle herşeyi..burda bı mevzuya fikir sunup destek olan birisi karşılık beklerse Bülent Ersoy'dan öpücük beklesin...burda aşklar karşılıksiz yaşanır topraam dilediğin gibi takıl sen
tamam ayni konu başlıgı altında yeni konu acıyorum oraya ait tüm fotograflari atıyorum . bu konuya ekleyemedim fotoğrafları

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Böyle yerde olaya hakim olmadan taş söküp dolgu çekmekten başka ilerleme yapamaz , bıkar usanır gidersiniz.Etraftaki yapıları iyi analiz etmeniz gereklidir.
Üstünde resim aldığın taş yığınlarının fotosunu , karşı biryere geçerek etrafından dolaşarak belirli aralıklarla resim çekerek yüklerseniz yapıların toprak yüzeyinde kalan bölümünden , nasıl bir yapı olduklarını anlayabilme şansı artar.Normalde bütünü gömülü oluyor yapıların ama zamanla yağmur suları ortaya çıkarıyor ,buda zamanla zayuf olan yerinden akma , aşınma meydana geliyor.
Bu tür yapıların toprak yüzeyinden görüldüğü kadar doğru hedefe ilerlendiği takdirde normalde kapalı soyulmamış ilk defnedildiği gibi duran mezarlar olma olasılığı yüzeydeki kaya mezarına göre daha yüksektir.
Çoğu soygun yemiş mezarlar oluyor ilk açan siz oluyorsunuz kapağı ama başka yerinden bilenler , yapanlar tarafından zayıf yerinden açıp mesela yan duvarından , taşın büyüklüğüne göre içeriye kendisi sığacak kadar delik açıp girip soyuyorlar , sonradan açmaya çalışan gerçek giriş yerini bulup ilk açan olsa bile başka yerinden girilip patlatılmış mezarlar çıkıyor.

Ekli dosyalar

çömez1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler. dediğiniz şekilde fotoğraflar çektirmeye calışırım