Sizce eskimi ve gerçekmi?

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Bu konularda bilgisi olan abilerim, yorumlarınızı bekliyorum. Gerçek ise müzeye vereceğim, başım ağrısın istemiyorum, sahte ise hatıra olarak saklıyacağım. Tekirdağ/Ereğli/Perintos ta bulunmuştur. İnternette araştırma yaptığınız zaman Türkiyenin antik sikkelerinin ve objelerinin en bol çıktığı antik kenttir. İki ayağı kırıktır.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Dedem bulmuş 30 - 40 yıl evvel. Roma - Bizans döneminden bir eser olduğunu duymak çok güzel olurdu.
Yok kardes oyle guzelleme yapip umut tacirligi yapmayiz..maalesef masaustu replika hediyelik urun. maddi kiymeti yok.daha farkli fikri olan yazsin aydinlanalim

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Yok kardes oyle guzelleme yapip umut tacirligi yapmayiz..maalesef masaustu replika hediyelik urun. maddi kiymeti yok.daha farkli fikri olan yazsin aydinlanalim
Vallahi kardeş dedem daha evvelerde kazılara katılıyordu. Bizans - Roma - Makedon lardan kalma kolyeler sikkeler heykeller çok bulmuştu, hep müzeye verdi. Bana 3 Bizans 2 Roma sikkesi vermişti. Daha önceden Roma dönemine ait heykelcik vardı bundan birazdaha büyük ama bulamıyoruz şu anda. Bunuda yine dedem verdi ama Romadanmı kalma oda bilmiyor.

Mal bulanındır

Vallahi kardeş dedem daha evvelerde kazılara katılıyordu. Bizans - Roma - Makedon lardan kalma kolyeler sikkeler heykeller çok bulmuştu, hep müzeye verdi. Bana 3 Bizans 2 Roma sikkesi vermişti. Daha önceden Roma dönemine ait heykelcik vardı bundan birazdaha büyük ama bulamıyoruz şu anda. Bunuda yine dedem verdi ama Romadanmı kalma oda bilmiyor.
Hakkinda hayirlisi olsun bolnasipler dilerim

Dampiel

Aktif Üye
Marmara ereğlisini iyi bilirim elinizdeki sahtedir hediyelik eşya dükkanlarında bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Marmara ereğlisini iyi bilirim sahtedir hediyelik eşya dükkanlarında bulabilirsiniz.
Hocam hane 30-40 yıl önce bulmuş dedem o yıllarda bulduğu için illaha o yıllara ait diye birşey yok. Ama olsun yinede nereden baksak 40 yıllık ve daha eski. Sağolasınız bu arada yorum için.

Mal bulanındır

Son düzenleme:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Objenin döküm maddesini çıkaramadım.pirinç-tunç-bakır-bronz diyeceğim ama rengi bi türlü tutturamadım.fake ustam bel bağlamayın derim.