Sunak mi acaba

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar fazla zamanım olmadığı için bu kadar resim çektim alan çok geniş oldugu icin aşağılara inemedim bu sunaklarin sağ tarafında 10 mt ilerisinde iki büyük kayanın ortasında koltuk taşı var kolları koyma yeri yok dar sandalye gibi oturdugumda ayaklarımın altında ayağı koymaya taş var koltuğa oturduğumda 1mt karşımda 3 tane dikili taş var onu da soyleyim dedim ordan gittikten sonra aklıma geldi yoksa oranında fotosunu çekerdim güzel yorumlarınızı bekliyorum selametle

Ekli dosyalar

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Civarda tonajlı kesme blok kayalar var.Ağır işçilik.Hangi medeniyet bu bilgin var mı?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] burası bana 200 km uzakta ama bir daha gittigimde asssagilardaki kayaların hepsinin resmini cekicem birde bu resimleri cektigimin tam karşısında ormancı kulübesi var ondan turist gibi gezindim

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@ posedion bir daha gittiğimde otarafın ve resim gerek dedin yerleri cekicem üç üçe oda olacak derken üçgen şeklinde oda mı var acaba birde nerden başlamalıyım bana detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim ustam saygılarımla

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1. Burası sit alanımı? Buna göre birşeyler söyleyebiliriz. Çok büyük bir yapının yıkıntısı üstünde duruyorsunuz

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15876]The Thing[/MENTION] dostum burası eskiden taş kesme ocağımış burda dimamit patlatıp mezar aramislar ama bulamamışlar işaretlerden anlamıyorlar diger resimdeki gibi lidyalilar yaşamış diye öğrendim

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@ bozuklu yok sit alanı değil kimsenin haberi yok bir kaç definecinin dışında burası orman içinde kalıyor resimeri çektiğim tam karşı tepede ormanci kulübesi var dürbünle izliyorlar

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
buraların işçiligı cok agır olur tektekcılık yapın daha ıyı

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=609]Fatih[/MENTION] 7979 tektekcilik yapın derken üstadım yani kasa varsa kasa mi bulayım şimdi ben burdaki alanı ve yerleri oda mezarını tespit etmek istiyorum sonra devletten izin alıp kazı yaptiricam yüzde 50 si benim olcak ne çıkarsa şansıma

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Ustam yerınız genıs tefarruatlı oyuzden ustalarımız olurunu söylemiş kullandığınız tabirlerden tektekde gözüm yok buyuk balık istiyom. Diyorsunuz. Tabii zaman para ve emek üçlemesi ile inşallah muaffak olursunuz. Bide bu yuzde elli meselesi nedir kurumdan sözmü aldınız.. . Kültür tabiat varlıkları yarı yarıyamı oluyormuş... Selametle kolay gelsin..

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Fatih 7979 tektekcilik yapın derken üstadım yani kasa varsa kasa mi bulayım şimdi ben burdaki alanı ve yerleri oda mezarını tespit etmek istiyorum sonra devletten izin alıp kazı yaptiricam yüzde 50 si benim olcak ne çıkarsa şansıma
1.si buraya resmı ızın cıkmaz sıt alanı sayarlar tektekcılık derken elıne yuzeysel dedektor alıp tek para arayacaksın onu kastettım

Polat10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam yerınız genıs tefarruatlı oyuzden ustalarımız olurunu söylemiş kullandığınız tabirlerden tektekde gözüm yok buyuk balık istiyom. Diyorsunuz. Tabii zaman para ve emek üçlemesi ile inşallah muaffak olursunuz. Bide bu yuzde elli meselesi nedir kurumdan sözmü aldınız.. . Kültür tabiat varlıkları yarı yarıyamı oluyormuş... Selametle kolay gelsin..
Google izinli kazı okudum devlet hazine bolgesinde bulursan devlet yarı yarıya ortak oluyormuş orda okudum