• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Sunak mı Çeşme mi bilmiyorum lütfen yorum

memo0202

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kendi arazimizde yer alan bu yapıyı çektim lütfen yorum ve tecrübelerinizi aktarın.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Suyu toplamışlar vaftiz havuzu bile söz konusu olabilir? :) bu arada çevre nasıl ? bilgi verirmisin

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
buranın boyutları ne kadar? açılmış mezar da olabilir, çubuk işi burda önemli, çubukla çözersin inşallah kolay gelsin

memo0202

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaklaşık 50 metre civarı yanında 3 ayrı odalı 3er mezar duvara gömülü ancak tahrip edilmiş tümülüs var Üstad ,

memo0202

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Büyük DEĞİL Üstad mezar DEĞİL kesinlikle

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yaklaşık 50 metre civarı yanında 3 ayrı odalı 3er mezar duvara gömülü ancak tahrip edilmiş tümülüs var Üstad ,
Anladığım kadarıyla burası onlar için tasarlanmış ve buradan onlara (sunumda,mezarda vs ) kullanıla gelmiş olasılığı yüksektir.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tümülüsü anladık buda belli , fakat alan araştırılması gereken türde kalite kazanıyor, dikkati çekebilecek başka şeyler olabilir.?

memo0202

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad başka neye dikkat etmek gerek İnan bilmiyorum . Bunun çevresinde bişey olma ihtimali düşük mü yüksek mi acaba ? Tabi alan kaya tepelerden oluşuyor , tümülüs ve bu sunak arasında bi kaya tepe var küçük

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Su dolu noktanın bitişiğindeki taş yüzey kesimli görüntüsüyle mezar olabilir.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad başka neye dikkat etmek gerek İnan bilmiyorum . Bunun çevresinde bişey olma ihtimali düşük mü yüksek mi acaba ? Tabi alan kaya tepelerden oluşuyor , tümülüs ve bu sunak arasında bi kaya tepe var küçük
Tecrübeniz ne kadar bilmiyorum çevreyi geniş kapsamlı geziniz ve gözünüze ilişen farklılıkaları not edin veya görselleyin ,değerlendirmek yardımcı olmaya çalışırız inş

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Benim arazimde böyle bir yapıt olacak ben onu tamamen ortaya çıkarmadan oturacam? Kardeşim tarihle iç içesin. Onun çevresini etrafını geldiği yere ve gittiği yere kadar güzelce üstünü açıp temizlesene. Miss gibi asırlık sudan içip çay demlesene. Ondan sonra resimleyip yüklesene bakalım ne imiş. Aaah tembellik ah

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Su nerden geliyor o kayaya mezar diyelim.Doğal çeşmemi ordan çıkıyor durum nedir.Normalde bunun kendisi mezar olması lazım açılmış dişi çekilmiş mezar ama çeşmenin çıkış noktası ise iş değişiyor.