Sunu çukuru içinde kare oyma

Yanus33

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20171022-WA0003.jpg

IMG-20171022-WA0004.jpg

IMG-20171022-WA0000.jpg

IMG-20171022-WA0002.jpg

Daha detaylı resimleme çarşamba günü olacak inşaallah

Moderatör tarafında düzenlendi:

ases24

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok detaylı fotolar gerekli özellikle 3.4 fotoları işçilik mükemmel işaretin oldugu ana kayanın kendinde açılmamışsa

Yanus33

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@ases ustam bu bana arkadaş aracılığıyla gelen bi foto eğer kayda değer birşey varsa kendim gidip foto çekeceğim her taraftan

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Son resimdeki oluk gibi olan yerin geniş açılı fotosu varmı oluk genelde zeytin üzüm sıkıldıkda sonra küplere rahat dolum yapmak icin yapılır. Kare olan yerin dogu ve güney cebhelerinin resmi zemin altı oda da olabilir kaya içinde oda da

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Kasa olmasın o sakın.

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
s.a.değerli Yanus33ustam ellah cc emeğini boşa çıkarmasın üstadlar gerekenleri süylemiş.
değerli ustam bir işaretin burdan yorumlamak gerçekten çok zordur ama hepimiz aynı hataya döşüyoruz işareti görür gürmez hemen kameranın içine sığrırır yada sığdırmaz çekip gönderiyoruz aslında işaret bize ne olduğunu anlatiyor orda kalmamak lazım yani işaretçilere,yön,mesafe veren yardımci işaretlere bakmak lazımbir işareti fotodan çözmek canlı görmek dahada iyidir.
değerli ustam sözlerim sadece size değil hepimize ben dahil.
değerli ustam işaret yapılan kaya krokidir döz,meyili,dik vs kayanın şekli bölgeyi anlatır bunu dikkate almamız gerek ve sonra yardımci işaretler kanal,çizi, kabartma,murç izi,çarpı,ok vs gibi işaretçilere bakmaklazım.
değerli ustam işaret yapılırken çok şaşıtmacalı yaparlar sahte yönler vs çünki işareti yapan bizlere tuzak kurmuştur yani hata yapmamızı istemiştır onun için işareti doğru okumak lazı aksine sonuç başarısız olur değerli ustam üstadların dediği gibi geniş açılı resim ve işartlerin ölçüleri,coğrafi konumu dört bir tarafı resim olursa çok iyi bir netice alabilirsınız şimdilik bu kadar.

saygılar ve sevgiler.

Yanus33

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim bu fotoğrafları bana bu işlerle hiç isi olmayan bi arkadaşım yolladı kayda değer birşey varmı bi bak dedi bende son bi kaç yildir bu isle ugrasiyorum o yüzden siz değerli ustadlarimla paylastim eğer kayda değer birşey varsa kendim gidip bilakis foto çekip tekrar konu açacağım o yüzden sizlerinde fikrini almak istedim saygı ve selamlarımı sunuyorum hepinize haaaa bu arada aslanın alt tarafındaki yaşam alanindaki su kuyusu adi altında bi konu daha acmistim orada sonuca ulaştım bi tane kaya mezarı buldum lakin bos çıktı eğer birşeyler çıksaydı sizlerle paylasacaktim Onuda onun içinde verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize tesekkur ederim buradan en kısa sure zarfında yeni fotolar yukleyecegim inşALLAH selamet ve sevgi ile

21ugur21

Member
Kayıtlı Kullanıcı
güzel ana kaya hala sağlam ana kayayı bir takta çekiçle felan yokla boşluk bak içinde büyük ihtimalle kasa bulursun şu kara oymanın etrafında olmalı sunu çanağı ile kare oyma yakınında.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Yanus33
iyi formlar
ustam, sunak içi kare oyma
zemin altı oda der
dolayısı ile önemlidir

kare oymanın içinde parmaklarını gezdir
murç izi hangi yönde ise, o yönde araştırma yapmalısın
mevcut kayada olma ihtimalinide göz ardı etme
yakın çevrede, kaya yontma artığı çakıl bakmalısın