Süper hatıl

mevlüt42

Member
Selâmün aleyküm nekropol alanı olduğunu düşündüğüm bir yer hakkında bilgi almak istiyorum ustalarım. En az yüzün üzerinde oyma gördüm bir birine bağlantılı irili ufaklı yani sayamayacagim kadar oyma. Fakat bir yer dikkatimi çekti kendimce bir fikrim var mükemmel bir yuvarlak oyma yanında kalp işaretine benzettiğim bir işaret ve hatıl diye tabir ettiğim yapı. Uzaktan bu işaretleri çekmeye çalıştım solda yuvarlak oyma ortadaki kalp ve en sağdaki hatıl akşam üzeri olduğu için resimler çok net değil yinede bi kaç tane resim atıcam sizden ricam ne anlam teşkil ettikleri konusunda bilgi sahibi olan ustalarım ın yorumlarını esirgemesi sağlıcakla...

palaks

Aktif Üye
2.ci foto mezar patlamış, kardeşim ben sana bi yer göstermiştim kaya mezarı giriş yerini orayı bi hallet sonra başka yerlere geç rastgele

mevlüt42

Member
Palaks kardeşim o mezar değil patlayan bişey de yok

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bunun baska acıdan fotoları varmı ne amaçla yapıldığını bulmak lazım .Mezar değil açılan bir yer yok demişsiniz.

mevlüt42

Member
Hocam foto şu an itibarıyla yok fakat üst tarafında oyma var yan tarafında kalp var ve en sonda o büyük oyma var ayrıca böllgede en az 100 ün üzerinde oyma var kesinlikle kaya mezar falan değil boyu yarım metreyi geçmez hadi olsun bi metre durum bu bi yorumunuz varsa söyleyin

mevlüt42

Member
Kazama ustam sizden ricam bilginiz varsa yorum yapmanız o söylediğiniz detayları bende biliyorum tşk ederim saolun

kazama

Kanallar felan var .Tahliye yeri gibi bişey yapılmış bu açıdan gercekten anlaşılmıyorki az uzaktan olsaymış keske :pirate:

kazama

Bu oyma çok güzel .Yardımcı işaretide var .Bu resimlerle çözüme gideceğimizi sanmıyorum birde çok konu açtın sen karıştı hersey .

Pscyhe

Engellendi
2 tane isaretin resmini koymussun cevresel resim yok resmi buyutunce dagiliyor.yer acilmis goruluyor hadi onu gectim ustunde V.K. isim kazinmis ve halen patlamis bisey yok diyorsunuz..birde size yardimciolmaya calisan insanlara bilginiz kadar yorum yapin diyorsunuz..oncelikle saygi konusunu asmayalim.biz gonderdiklerinize bakar ona gore yorum yapariz siz isinizi iyi yapin ondan sonra baskalarini yargilamaya calisin lutfen..

mevlüt42

Member
Sevgili kardeşim bence sen terbiyeli ol biraz bilgili insan saldırmaz yorum yapar. Bir bilgin varsa önce anlatırsın sonra ne istiyorsan karşı taraftan istersin amacımız burda kavga etmek yada lay lay lom yapmak degil. Ayrıca sana iki değilde 32 işaretin resmini koysam ne yapacaksın laf olsun diye yorum yapma selametle

mevlüt42

Member
Sevgili ustam çözüme gitmenim kolay olmadığını bende biliyorum amacım burdaki olayın ne öldüğünü anlamak

Pscyhe

Engellendi
Bak arkadasim ben sana terbiyesizsin demedim terbiyeli ol demedim.sana sadece yazdiklarina dikkat et sana yardimci olmaya calisan insanlara saygi konusunda siniri aşma dedim.hepimizin kendine gore isi gucu var ve biz bunlardan zaman ayirip birda gorduklerimize elimizden geldigince yardimci olmaya calisiyoruz bir mecburiyetimiz yok anlayacagin..o yuzden ne olursa olsun bunu dikkate alip arkadaslarimizla konusma uslubunuza dikkat etmeniz gerekir.ben size nacizane olarak bunu hatirlatmak istedim ama siz halen ayni tavirlar icindesiniz..BENIM BILGIM YOK.BU YAZDIKLARINIZI ARKADASLARIMIZ OKUDUGUNDADA ONLARINDA BILGISI OLMAYACAGINI DUSUNUYORUM..saygilar..