• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tam Gaz Devam Sanduka Oda Mezarlar Havalandırma :)

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hayat biter bizde yer bitmez arkadaşımın arazisi arka taraftaki tepe göz dolduruyor biliyorum attığım kayanın üstünde 60 cm kolları olan bi haç var tepeyi gösteren kol uzun 15 mt kazdık orayı girişi bulamadım devasa bi yer :) Şimdilik şu elimizdeki sanduka şüpheli yerler ve havalandırma olan yerden başlayalım boşluk baktım havalandırmanın olduğu yerden fotoda görünmeyen havalandırmanın önünde durunca sağda kalan 3 metre uzunluğunda kayanın sınırına kadar boş sandukaların orasıda boş kayanın havalındırmanın önüne dikilince solda kalan yerinde 2 mt topraklı bi alan var 1.5 mt uzunluğunda boşlukta orda var kayanın arka tarafı havalandırmanın önünde durunca solda kalan tarafı greyder tekerleği gibi kalın kalın çiziklerle eğim verilmiş mezarlara su gelmesin diye ortalama 5 mt çit gibi eğimli kanal gibi yapmışlar yorumlarda birşey görenler 2017 nin son nasibini alıp yolumuza devam edelim değerli yorumlar için teşekkkürler şimdiden [MENTION=16228]kızılelma[/MENTION] [MENTION=7730]SelçuK[/MENTION] [MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=14137]DİVANE[/MENTION] [MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] [MENTION=9260]yuans[/MENTION]

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sanduka mezarlara uygun kayalık yapısı var
Sanduka mezar açarsanız eğer etrafını iyice yoklanmalı birden fazla olabilir. Kaya yapısı buna musait

hatta sanduka mezarların altında bazen kaya mezarı da çıkıyor

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
h.jpg
[MENTION=9838]arahnikaya[/MENTION] işaretlediğim yer dahja müsait...

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
biliyorum kapıyı bulamadık tümülüs var orda şuan orasını çözemeyiz

DİVANE

Moderatör
Moderatör
[MENTION=9838]arahnikaya[/MENTION] kardeşim burda belirgin işaret yada boyutları mezara veya oda gibi belirgin bir boşluk var mı havalandırma dediğiniz yer aşağıya devam ediyormu yılan kamera salladınızmı burada eğer varsa üstten zor gözüküyor boşluğa göre girişi bulmalısınız değerli tespiti yapmadan işlem yapmayınız kolay gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Daha geriden gorsek biraz daha farkli olurdu.
Burada mezar oldugunu dusunmuyorum.
En yakin aklima gelen ibadethane olma ihtimali.

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
havalandırma deliği içe doğru 2 3 mt giriyor çomak sopa sokunca sanduka dediğim yerde boşluk var bide o havalandırmanın önünde durunca sağ tarafta 4 metre uzunluğunda 4 genişliğinde kaya devam ediyor ordada 4 mt boşluk çiziyorum zamanında buraya bi arkeolog gelmiş 3 mezar var demiş

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
havalandırma deliği içe doğru 2 3 mt giriyor çomak sopa sokunca sanduka dediğim yerde boşluk var bide o havalandırmanın önünde durunca sağ tarafta 4 metre uzunluğunda 4 genişliğinde kaya devam ediyor ordada 4 mt boşluk çiziyorum zamanında buraya bi arkeolog gelmiş 3 mezar var demiş

o vakit hayırlı olsun
gazanız mubarek olsun ustam
Allah utandırmasın

selametle

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayat biter bizde yer bitmez arkadaşımın arazisi arka taraftaki tepe göz dolduruyor biliyorum attığım kayanın üstünde 60 cm kolları olan bi haç var tepeyi gösteren kol uzun 15 mt kazdık orayı girişi bulamadım devasa bi yer :) Şimdilik şu elimizdeki sanduka şüpheli yerler ve havalandırma olan yerden başlayalım boşluk baktım havalandırmanın olduğu yerden fotoda görünmeyen havalandırmanın önünde durunca sağda kalan 3 metre uzunluğunda kayanın sınırına kadar boş sandukaların orasıda boş kayanın havalındırmanın önüne dikilince solda kalan yerinde 2 mt topraklı bi alan var 1.5 mt uzunluğunda boşlukta orda var kayanın arka tarafı havalandırmanın önünde durunca solda kalan tarafı greyder tekerleği gibi kalın kalın çiziklerle eğim verilmiş mezarlara su gelmesin diye ortalama 5 mt çit gibi eğimli kanal gibi yapmışlar yorumlarda birşey görenler 2017 nin son nasibini alıp yolumuza devam edelim değerli yorumlar için teşekkkürler şimdiden [MENTION=16228]kızılelma[/MENTION] [MENTION=7730]SelçuK[/MENTION] [MENTION=14077]kazama[/MENTION] [MENTION=14137]DİVANE[/MENTION] [MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] [MENTION=9260]yuans[/MENTION]

Ekli dosyayı görüntüle 154022

Ekli dosyayı görüntüle 154023

Ekli dosyayı görüntüle 154024

Ekli dosyayı görüntüle 154025

Ekli dosyayı görüntüle 154026

Ekli dosyayı görüntüle 154027

Ekli dosyayı görüntüle 154028

Ekli dosyayı görüntüle 154029

Ekli dosyayı görüntüle 154030
Değerli ustam öncelikle tercihinize saygı duymakla birlikte naçizane fikrimi söylemek istiyorum ki fotoğraflarda ben mezardan çok oradaki arkadaşlara takıldım.. zaman teknoloji zamanı ve sizler bu arkadaşları kadroya alarak büyük risk alıyorsunuz.. diyeceğim o ki attığınız fotolarda kesinlikle hiçbir yüz kadraja girmesin hatta yakın çekimlerde el ve ayak dahil.. umarım ifade edebildim kendimi.. Üstadlarıma da Saygılarımı sunarım.. :)

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
sağolasın ragıp ustam bote kardeşim yer adamların tapulu yeri kralı gelse birşey diyemez

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
6.jpgbordo ıle cızdıgım oymamı oyleyse ısaretledıgım yer sanduka yan taraftaki kaya yarıgı degılse giriş olma ıhtımalı yuksek kontrol edın

arahnikaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
o dediğiniz kapatma gibi duruyor bi deneyelim teşekkürler