• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

TANIŞMA ve DANIŞMA 😀

Tevafuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar Sayın kullanıcılar,
Her eklediğim ürününün altında farklı yorumlar olduğu için böyle bi bölüm açıp sabit kısıma ekleme ihtiyacı duydum. Genel danışmak istediğiniz veya tanışmak istediğiniz tüm modeller hakkında genel yorum ve istekleri buradan toplayalım.

Saygılarımla.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
öncelikle merhaba hobi olarak başladığım bu işte ciddi ciddi arama yapmaya başladım fakat benim bir tezim var diğer arkadaşlar buna katılır mı bilmem ama bu define işleri zengin işi hocam sana bugün sorduğum lorenz x e 5 000 euro diyorsun ya yani benim 15 ay çalışmam demek hiç bir şey yemeden içmeden.... .... burada genel herkes şu çözümü arıyor 1-2 metre ye kadar tenekeye - gazoz kapağına oto boka ötmeyecek, bizi yanıltmayacak bir makina olsun istiyor çok fazla maliyetli olmayan 3-4 bin civarı ... bu konularda bize yardımcı olacağın tek konu bu bana göre...

Tevafuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle merhaba hobi olarak başladığım bu işte ciddi ciddi arama yapmaya başladım fakat benim bir tezim var diğer arkadaşlar buna katılır mı bilmem ama bu define işleri zengin işi hocam sana bugün sorduğum lorenz x e 5 000 euro diyorsun ya yani benim 15 ay çalışmam demek hiç bir şey yemeden içmeden.... .... burada genel herkes şu çözümü arıyor 1-2 metre ye kadar tenekeye - gazoz kapağına oto boka ötmeyecek, bizi yanıltmayacak bir makina olsun istiyor çok fazla maliyetli olmayan 3-4 bin civarı ... bu konularda bize yardımcı olacağın tek konu bu bana göre...
Tekrar Merhabalar, tatar26

Tüm hobilerin olduğu gibi bu hobinin de maliyeti vardır. Bu maliyet size göre sadece dedektör ise Marka/Modeline göre 350-400 ₺ den başlayıp 35.000 ₺ ye kadar farklı farklı satışını yaptığımız ürünler var.

Her bütçeye uygun dedektörü seçebilirsiniz bunların içinden. Siz illa pahalı model isterseniz maliyeti yüksek olacaktır.

Tüm dünya da üretilen dedektörler METAL DEDEKTÖRüdür. Metaldan kasıt değerli olan altın,bronz ve gümüş olduğu gibi demir, aluminyum gibi değersiz metallerde olabilir. Bunları ürettiği frekanslara göre ayrım yapabilecek kabiliyette üretilmiştir. Lakin aliminyum (gazoz kapağı vs ) gibi çöplük metallerin frekansları altına çok yakındır. Ama şuda bilinmelidir ki define çıkan yerler genel de temiz olan bölgelerdir. Piknik, park alanı gibi bölgeler de çalışma yapan belediyeler iş bırakmazlar bizlere. Ören yerleri diye tabir edilen eski yaşantı yerlerin de arama yapmalısınız. Benim naciz tavsiyem siz defimeci arkadaşlarımızın önce bölge seçimi yapacak bilgi ve beceriye ulaşmanız. Bunu değişik yöntemleri vardır, kimi kullanıcılar küp kırıklarından kimileri külden kimileri yapılardan bunu çözerler. Bundan sonra örenin yunan-bizans-osmanlı-roma diye sınıflandırılması var. Misalen siz her çhangi bir Yunan örenin de Lorenz ile iş yapamazsınız. Çünkü Yunan dönemin de metal azlığından dolayı işlenmiş metaller kullanılmamıştır. Kap kaçak yoktur. Burada ucuz VLF bir cihaz en pahalı PULSE sisteme göre çok daha güzel iş yapar. Zengin bir ailenin yaşadığı Bizans örenin de ise genel de güzel parçada kap kaçak-süs eşyası-ev eşyası kullanılmıştır. Bu bölgede ise en pahalı tek tek cihazı olan Minelab GPZ7000 modeli en ucuz PULSEDEN kötüdür.

Cihaz seçerken dikkatli olmanız gerekir. Arama yapacağımız örene göre cihaz seçmeliyiz. Nasıl balık tutarken her balığa farklı olta veya olta atma yöntemi var buda aynı şekilde. Siz kullanıcılara genel olarak söylenen veya sorulan bilmem kaç metre lazım veya biz satıcıların genel de söyledi bilmem kaç metre çeker söylemleri tamamen YALANDIR.

Toplamız gerekirse, siz hangi amaçla hangi bölgede kullancağınız söylerseniz, sizin bahsettiğiniz fiyatlara bir çok model mevcutttur. Sizlere en uygun modeli beraber tercih edebiliriz.

Saygılarımla.

ayhan66

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
degerli arkadasim guzel bilgilendirme yapmis bende inseAllah mayis sonu gibi gpx 4500 dusunuyorum menderes aga orjinal avustralya uretimi sizde oldugunu demisti biliyorsunuz gpxler hep malezyada uretilir oldu neyse sizce 4500 kullanici tecrubelerine gore nasildir kendim 10 yildir nacizane tektekciyim saygilar basarilar

kebikec

Member
Kayıtlı Kullanıcı
cihazları tamam anlıyorum elektronik devreler mikroçipler bobinler kapasitörler . sonuçta elektronik bunu anlıyorumda ben bu çubuk işini anlamıyom çubuk nedirki nasıl çalışır uranyum plutanyum atom altın civa hangi madde element ne var bu çubuklarda :20:

Tevafuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
degerli arkadasim guzel bilgilendirme yapmis bende inseAllah mayis sonu gibi gpx 4500 dusunuyorum menderes aga orjinal avustralya uretimi sizde oldugunu demisti biliyorsunuz gpxler hep malezyada uretilir oldu neyse sizce 4500 kullanici tecrubelerine gore nasildir kendim 10 yildir nacizane tektekciyim saygilar basarilar
Yukarıda ki cevapta bahsettiğim gibi ayrımları yapabiliyorsanız daha net ve açık sözlü olmak gerekirse 10 kazdığım demir çıkarsa çıksın biri değerli çıkarsa bana yeter diyorsanız kesinlikle GPX 4500 ile başarıya ulaşırsınız. Minelab GPX 5000 başlığı işe açtığım sahte minelab nasıl ayırt ediliri inceleyiniz. Buradan tüm arkadaşlar için net bir bilgi daha vereyim. TEK TEKÇİLİĞİN SIRRI KAZMAKTA NE KADAR ÇOK KAZARSANIZ O KADAR BULURSUNUZ. DEDEKTÖRLER %100 HİÇ BİR ZAMAN AYRIM YAPAMAZ.

Tevafuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihazları tamam anlıyorum elektronik devreler mikroçipler bobinler kapasitörler . sonuçta elektronik bunu anlıyorumda ben bu çubuk işini anlamıyom çubuk nedirki nasıl çalışır uranyum plutanyum atom altın civa hangi madde element ne var bu çubuklarda :20:
Merhabalar, kebikec,

Alantarama konusun da benim de aynı senin gibi kafa takılan noktalar var. Bir çok elektronik mühendisini sordum net beni tatmin edecek bir cevap alamadım. Keşke alabilseydim de seni aydınlatsaydım. Bu konu da yıllardır güzel bir söz aklıma gelir ve müşterilerime söylerim tabiri caiz ise kibarca '' ELBİSE ISLANMADAN BALIK TUTULMAZ''. Belki bana dedektör satan arkadaşlarım kızacak ama ben mesleğim aileden geldiği için doğduğum dan beri bu işin içindeyim daha bir iğne ben alantarama ile buldum diyen görmedim. ARKADAŞ GÖRMÜŞ, BİRİ BULMUŞ, KULLANAN VARMIŞ gibi bir çon söylem var ama ben bulurum diyen yok sevgili kardeşim.

NİYETİM KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMAK DEĞİL SADECE DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZMAK BENİ YANILTACAK BİR TEZİ OLAN VAR İSE BEN HER ZAMAN SÖZÜMÜ GERİ ALMASINI VE BEN YANLIŞMIŞIM DEMESİNŞ BİLİRİM.

Saygılarımla,

kebikec

Member
Kayıtlı Kullanıcı
aynı düşüncedeyiz teşekkür ederim

D

deniz_efe

Guest
+1
Fizikte bir çok kanun vardır, mesela suyun kaldırma kanunu;
Su, kendi yoğunluğundan da az yoğunluğa sahip olan cisimleri, yüzeyine doğru itmektedir.
Yoğunluk farklılıklarından ortaya çıkan itme kuvveti etkisiyle cisim yüzmeye başlar.

Şimdi soru gayet basit ve net;

Çubukların şekil almasına ya da dönmesine sebep olan kuvvet nedir ?

Bu soruya bilimsel yanıt verebilecek gerçek çubuk ustaları aranıyor.
Hatta videolu deneyle net olarak ispatlayacak arkadaşa ben henüz
yeni aldığım dedektörümü hediye edeceğim.
Hodri meydan ...

:322:

kaan5557

Engellendi
+1
Fizikte bir çok kanun vardır, mesela suyun kaldırma kanunu;
Su, kendi yoğunluğundan da az yoğunluğa sahip olan cisimleri, yüzeyine doğru itmektedir.
Yoğunluk farklılıklarından ortaya çıkan itme kuvveti etkisiyle cisim yüzmeye başlar.

Şimdi soru gayet basit ve net;

Bu soruya bilimsel yanıt verebilecek gerçek çubuk ustaları aranıyor.
Hatta videolu deneyle net olarak ispatlayacak arkadaşa ben henüz
yeni aldığım dedektörümü hediye edeceğim.
Hodri meydan ...

:322:

Sizin çubukları dengede tutmak için uyguladığınız kuvvetdir....Cihazınız sizde kalsın hayırlı uğurlu olsun..

D

deniz_efe

Guest

Sizin çubukları dengede tutmak için uyguladığınız kuvvetdir....Cihazınız sizde kalsın hayırlı uğurlu olsun..
Aşk olsun ustam, oldu mu şimdi yani ?

İşin özü aslında evet verdiğiniz cevap fizik kanunlarına göre doğrudur, ben de biliyorum
fakat siz fizikçisiniz, bırakın soruyu çubuk ustaları cevaplasın, soru onlara geldi.
Bırakın güzel güzel teoremler geliştirsinler de mi ya ...
:230:

ayhan66

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yukarıda ki cevapta bahsettiğim gibi ayrımları yapabiliyorsanız daha net ve açık sözlü olmak gerekirse 10 kazdığım demir çıkarsa çıksın biri değerli çıkarsa bana yeter diyorsanız kesinlikle GPX 4500 ile başarıya ulaşırsınız. Minelab GPX 5000 başlığı işe açtığım sahte minelab nasıl ayırt ediliri inceleyiniz. Buradan tüm arkadaşlar için net bir bilgi daha vereyim. TEK TEKÇİLİĞİN SIRRI KAZMAKTA NE KADAR ÇOK KAZARSANIZ O KADAR BULURSUNUZ. DEDEKTÖRLER %100 HİÇ BİR ZAMAN AYRIM YAPAMAZ.
sayin firma sahibi ayrim konusu gpx 5000 ilede aynimidir durumlar

kaan5557

Engellendi
Aşk olsun ustam, oldu mu şimdi yani ?

İşin özü aslında evet verdiğiniz cevap fizik kanunlarına göre doğrudur, ben de biliyorum
fakat siz fizikçisiniz, bırakın soruyu çubuk ustaları cevaplasın, soru onlara geldi.
Bırakın güzel güzel teoremler geliştirsinler de mi ya ...
:230:

Evet ustam bıraksaydık ilk iyonlardan bahsedeceklerdi..Sanki iyon nedir biliyorlarmış gibi..onlar için metallerin iyonları..bazen köpek gibi koku almak bazen frekans yaymak bazende mıknatıs demektir...:D

Zakola

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm yeniyim ... fotograflar nasil burda görunur yapa bilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevafuk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm yeniyim ... fotograflar nasil burda görunur yapa bilirim ?

Selam @Zakola bu bölümde sadece dedektör hakkımda bilgi paylaşımı yapıyoruz belki başka konu başlıkları altında ustalarım sana yardımcı olabilir.

Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi: