• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tarihi Bir Yazı HK.

pusula17

Engellendi
Selamun aleyküm ustalarım.Çok beğendiğim için yolumun üstündeydi bir çekiyim hatıra kalsın diye çekmiştim, aramızda okuyabilen ustalar varsa içeriği hakkında bilgi verebilirmi merak ettim kimin adına yazılmış.

Saygılar..:230::230::230:

fotoğraf (1).JPG

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
A.S SINEKTA EOIC yazmış benim fikrim:3: karalamış birşeyler içeriği konusunda çevirisini yapıcak arkadaşlar vardır güncel tut konunu iyi forumlar.

pusula17

Engellendi
peki ustam şimdilik beklemedeyim 24 saatte bir güncellerim eger okunmassa

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu yazıdan ziyade kayanin tamamını görmek isterdim

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Bana roma ya da bizans olmadığı gibi geldi. Yakın tarih daha çok rus alfabesi gürcü de olabilir diye düşünüyorum. Kominist birinin mezarı diyor galiba sovyetler birliği gibi bir şeyler yazılmış emin olamadım. Başka anlayan varsa yazar, ben de öğrenmiş olurum. Bu arada bölgesi önemli bakalım ne çıkacak. Selametle

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Forumda yunanca bilen usta olsa güzel olur bizde öğrenirdik..

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustam bu konuda Türkiye'de sadece iki adet kaynak bulunmaktadır. Bunları da formumuzda paylaşmışız. Bilginiz olsun diye yazdım. Selametle

https://definesohbeti.com/arkeoloji-ve-klasik-arkeoloji/38540-eski-yunanca-dil-bilgisi-ve-cumle-yapisi.html
Eyvallah ustam sağolasın ama malum dil bilimi zor iştir..kaldıki bu yunanca şuan güncel olana ne kadar yakın??!!yarın bi kanal bulayımda okutturayım şunu bizde öğrenelim hep beraber..
Selametle kal ustam

pusula17

Engellendi
Bana roma ya da bizans olmadığı gibi geldi. Yakın tarih daha çok rus alfabesi gürcü de olabilir diye düşünüyorum. Kominist birinin mezarı diyor galiba sovyetler birliği gibi bir şeyler yazılmış emin olamadım. Başka anlayan varsa yazar, ben de öğrenmiş olurum. Bu arada bölgesi önemli bakalım ne çıkacak. Selametle
ustam burasının rus bölgesi olması imkansız bölge akdenizin kuzeydoğu tarafları burda kayada birşey yok gibi 250-400m gibi mesafede tümülüse benzer yığma vardı ama açılmış ben yazıyı merak ediyorum eğer okuyan ustalarımız olursa allah razı olsun amaç bilgi edinmek selametle...

Karabulut

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir ara bende merak ettim Buna benzer bir yazı vardı kaya üzerinde çeviriden baya uğraştım Sonradan anladım ki Sınır belirleme için yazılmış :)

baskentlee

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
fotoğrafın siyah-beyaz olması bende direk fotoşok olma ihtimalini yükseltti. saygılar

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konuyla alakalı bi dostumuza ulaştık kendisi atinada..yazıyı gösterdiği yunan arkadaşları yazının eski yunanca fakat yeni yunan harfleriyle yazıldığını söyleyip anlamadıklarını söylemiş..osmanlıcayı günümüz türkçesiyle yazmaya benziyor ki bizde anlamıyoruz..yakında ankaraya geçicek orda bi baktıracağını söylemiş..son durum bu..herhangi bi haber aldığımda paylaşırım sende bilgi sahibi olursun..selametle kal