Tarihi hamam ermeni kuyusu yardım!!!!!!

alagzhakan

Member
Merhabalar ustatlar bir bilgi almak istiyorum.*Resimdeki kuyuya birebir ama kuyuya indikmi oda olan ikinci kısım 3metre uzanlukta 1.metreden sonra sol tarafta 2çivi çakılı sonunda tepeden su akıyor ve alta yazdığım gibi.
Bir kuyumuz mevcut tarihi bir hamamda ermeni kişilerin yaşadığı yerde bahçesinde 12metre derinliğinde 12metreden sonra bir giriş var 3metrelik çember şeklinde bu 3metrelik bölüm yerden eyimli o kısmın sadece 1metresi su ile doluyor 40-50cm aşmıcak şekilde 3metre bölümü geçtikmi tepemizden su akıyor çember sona doğru daralıyo suyu geçtikten sonra bir bölme var oda gibi orası 2metre yüksekliğinde 1.5 metre genişliğinde bu bölmeye girerken duvarlarda paslanmış çivilerde var duvarda sol tarafta kafa boyunda (eğilerek ilerliyoruz bu bölümde 1.-1.30cm yüksekliğinde) oda diye tabir etiğim yerde duvarlar farklı taş olanda var kil gibi örülü duvarda var o bölüm hiç su ile dolmuyor sizce nereleri kontrol etmeliyiz? SaygılarEkli dosyayı görüntüle 143295

poseidon2023

Uzman
tavuk mu yumurttadan yumurtanı tavuktan çıkar bulmacası daha kolay

bahsettigin yer kuyu ayrı hamam ayrımı

alagzhakan

Member
poseidon2023
Bira karışık yazdım ama detaya kadar girdim soru cvpda olur hamam var bahçesinde resimdeki gibi kuyu var kardeş. Kuyu 12mt iç kısama doğru odaya doğru 3metre 3metreden sonra tepemizden su akıyo ama kuyu ve 3metre sonundaki bölüm eğimli olduğu için hiç su dolmuyor. Kuyunun orada hep su 50-60 cm su doluyor ne azalıyo ne çoğalıyo kuyudan inip ikinci bölüme doğru 1mt ilerledinmi duvarda 2çivi çakılı 30cm aralıklı

alagzhakan

Member
Tarihi hamam ermeni kuyusu acil ustaların yardım

Merhabalar ustatlar bir bilgi almak istiyorum.*Resimdeki kuyuya birebir ama kuyuya indikmi oda olan ikinci kısım 3metre uzanlukta Ekli dosyayı görüntüle 144907suEkli dosyayı görüntüle 144908Ekli dosyayı görüntüle 144909Ekli dosyayı görüntüle 144910Ekli dosyayı görüntüle 144911 akıyor ve alta yazdığım gibi.
Bir kuyumuz mevcut tarihi bir hamamda ermeni kişilerin yaşadığı yerde bahçesinde 12metre derinliğinde 12metreden sonra bir giriş var 3metrelik çember şeklinde bu 3metrelik bölüm yerden eyimli o kısmın sadece 1metresi su ile doluyor 40-50cm aşmıcak şekilde 3metre bölümü geçtikmi tepemizden su akıyor çember sona doğru daralıyo suyu geçtikten sonra bir bölme var oda gibi orası 2metre yüksekliğinde 1.5 metre genişliğinde bu bölmeye girerken duvarlarda paslanmış çivilerde var duvarda sol tarafta kafa boyunda (eğilerek ilerliyoruz bu bölümde 1.-1.30cm yüksekliğinde) oda diye tabir etiğim yerde duvarlar farklı taş olanda var kil gibi örülü duvarda var o bölüm hiç su ile dolmuyor sizce nereleri kontrol etmeliyiz? Saygılar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oncelikle kuyu isi cok agir ve risklidir cok dikkt gerektirir kardesim. Kuyunun yuzeyi musaitse oradan gecis varsa yukaridan cubukla kontrol edilmeli ve odanin yonu belli olduktan sonra butun onlemler alinmali ki zihirlenme ve gocuk olmasin. Degisik renkteki taslarin resmini ve killi dediginiz yerlerin resmini yukleyebilirmisiniz odayida komple gorebilecegimiz sekilde. Selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birde bu isi basarabilirseniz lahit dahi cikabilir kardesim. Saglicakla

Şirvan

Operatör
Ermeniler paralarını sakladikları yerler içinde kuyular önemlidir. İlk bakilması yer kuyu ağzındaki farklı taş burda bir kese olur o alınır. Kuyu içindeki gizli bölümler harasanla kaplıdır mutlaka incelenmelidir. 3. sü suyun geldiği kanal orada farklı olan dikkat çeken mutlaka incelenmeli. Harasanlı yer saklı olanin yeri mutlaka açılmali

alagzhakan

Member
3.resimde gördüğünüz gibi kuyudan indikmi böyle bir tünel mevcut suyun arka tarafı normalde 1.5 metre genişlikte 2mt yükseklikteydi 15gün önce gittim hazırlık yaptık ama birileri gelişi güzel orda çalışmış sanırım çökmüş o alan baya bir daralmış çubukla bu tünelde arama yaptık ve resimdeki işarwtli kayanın tam altını gösteeiyo bir adım ileri geri yapsak çubul hareklenmiyo ama tam o taşın altında zemin de bir hareketlilik oluyo çaprazlaşıyo çubuk biz aslında suyun arkasında umutluyduk ama desiğim gibi çökmüş tuzağı patlatmıslar sanırım ve 4.resime bakın benmi yanılıyorum sanki solda bir yılan var gövdeside mevcut azında açmış gibi ama ben ordayken gözle göremedim bu arada video var yükleniyomu?? Bu arada ustalarım bu işaretli taşın sol tarafını kazdık duvar zemini değil kil var arkasında çok güzel sarımsı girimsi çamur gibi kum toprak yok yani bu işaret ne anlama geliyo yardım saygılar