Tarlada çıkan genç çağ roma sikkeleri

nx100

Yeni Üye
Garrett marka dedektörüm ace 250 hobi olsun diye boş vaktim olursa gezerim 5yıl önce köye gittiğimde her yeri gezdim eski bişey çıkmadı son gün eniştemin tarlasında köyün biraz dışında kalıyo orda gezdim 1 adet roma sikkesi çıktı hayret etmiştim bi sonraki sene hevesle ilk orda arama yaptım 5 tane daha buldum her sene orda arama yapmaya başladım hepsi buronz 20 sikke ve bir ok ucu buldum hepsini Çankırı müzesine teslim ettim 125 lira değer biçti benim merak ettiğim neden sadece küçük bir tarlada devamlı sikke cıkıyo 3 yıl önce 3 gün boyunca aynı tarlada gezdim 4 tane çıktı sonraki yıl gene çıktı bu sene 2tane çıktı burda derin bi kazımı yapmak lazım yada mezar yeri gibi biryermi anlamış değilim anlayan arkadaşlardan Bilgi istiyorum

The Thing

C*
Süper Moderatör
Senin ki tarla değil banka, tek tek candır :D

Turko

Uzman
Sel getirir toprak kayması getirir. Başka yerden toprak yuklerler oraya doldururlar Vs Vs. Tek tek devam.

nx100

Yeni Üye
Biraz derin kazmayı denesem daha iyi olur sanırım

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Reklam güzelmiş biz buna konu arasına reklam gizleme diyoruz..hani tv lerde programlarda oluyor yaaa sanal reklam yada gizli reklam o manada..simdi gelelim konuya..tarlada cikan paralar ayni donememi ait sonra yakinlarda tepe varmi.bolgeye yagmur yagdiginda buraya sel sulari tasan sular geliyormu..secenekler bunlar haricten mezar vardi belki tarlada hediyeleri surerken dagildi sizede denk geldi topluyorsunuz.baska ne olabilir bisey diyemem