• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tarlada günyüzüne çıktı

Shekiller

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalarım tarlada 2 gündür çok yağıştan üzeri açılmış gün yüzüne böyle bir yapı çıktı eski dere yatağa çok yüksek bir mevki çubuk kullanıyorum bakır ve krom çubuklar üstünde batıya doğru uuzunluğu 6 metreye yakın genişliği 3 metre civarında (metre yanımda değildi tam ölçemedim) boşluk çiziyor içinde değerli sinyali veriyor bu gözüken yer çubukların çizdiği odanın doğu ya bakan kısa duvarının tam ortasında merak ettiğim bu kısım harç mıdır kapamada kullanılan giriş kapatılmış olabilir mi yapılan malzemeye bakılırsa telefonumun ekranı kırıldı bu kadar çekebildim kusura bakmayın

Ekli dosyalar

Shekiller

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12326]jeolog[/MENTION] üstadım bakabilir misiniz

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Usta porçözü Bi gezdir üstunde. Neresi fışırfışır ses çıkarıp kabarıyosa ora harçtır. Ceviz gibi çıtlat varsa malı afiyet olsun hayırlı olsun. Bolnasipler

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
[MENTION=12326]jeolog[/MENTION] üstadım bakabilir misiniz
Coooook eskilerde bu yapi daha kayalasmamisken bir nehirin debisinin azaldigi veya denizin karayla bulustugu kiyi alaniymis. Birbirinden farkli kimyasal ozellikteki kayalardan kopmus parcalarin ufalanip tas-cakil boyutuna ulastigi ve suyun itiş gucuyle bu havzalara tasindigi ve sonra buralarda cokelerek biriktigi zamanla aralarina biriken toz boyutundaki kirec taslari, kum, kil ve suyun cimento gibi bu taslari sardigi ve yine zamanla buyuk bir sedimentar yapiyi olusturdugu dogal bir olusum.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Onemli Not: Dogal horasan diyebiliriz. Icinde kirec tasi tozlari olacagi icin kullanacaginiz kimyasallara tepki verecektir :)

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Usta porçözü Bi gezdir üstunde. Neresi fışırfışır ses çıkarıp kabarıyosa ora harçtır. Ceviz gibi çıtlat varsa malı afiyet olsun hayırlı olsun. Bolnasipler
şu bizim binek taşına döksek nasıl olur usta?

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Mundar olur.))). Şaka tabii sade şüpelendiin bölgesinde dene. Yada açık deterjan satanlara ucuzundan on litre et banyo yaptır. Ama yakınında durma yarım saat ağzını yüzünü kapat havasını soluma

Shekiller

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşte işin ehli olmak böyle bişi ilmine sağlık [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] ustam teşekkür ederim