Tarladan çıktı

findicak

Yeni Üye
Merhaba
Köyde tarladan çıktı, daha önceden de aynı şekilde taşlar çıkıyordu. Mezar taşına benziyor gibi ancak hangi medeniyet kullanmış, mezarlarda değerli birşeyler var mıdır merak ettim.

NOT : Yıkamak için dereye koyduk.

Herkese hayırlı ramazanlar.
Ekli dosyayı görüntüle 242712

Tor

Member
Bence tarlayı sürerken bu izleri sizler oluşturmuşsunuz, sizin eseriniz yani değerini siz belirleyin..

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu taş elden çıkma traşlanma kazımadır.Sonuçta bir yapımdır.Ben 8 adet çizgi gördüm oyma çizgi.Daha evvel 10 adet olanı ve bir oyma yakınında görmüştüm.Bölge işaretleri sınıfında değerlendiriyorum.Kilise kervan yolu bölgesi.Burası rampa bir yerden sonra yayla gibi bir yere mi acaba yakın. kaynak usta gelsin bi baksın var mı bir rütüeli.Diğer ustalar bi baksınlar hepsi görüşlerini paylaşırlar inşaAllah.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
taş devri kullanım amaçlı da olabilir

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Mezardan çıkmış doğrudur muhtemelen baş arkası veya üzerine denk gelicek şekilde yerleştirirler ayrıca dokuz kanallı riteül işlenmiş.

findicak

Yeni Üye
Bu taş elden çıkma traşlanma kazımadır.Sonuçta bir yapımdır.Ben 8 adet çizgi gördüm oyma çizgi.Daha evvel 10 adet olanı ve bir oyma yakınında görmüştüm.Bölge işaretleri sınıfında değerlendiriyorum.Kilise kervan yolu bölgesi.Burası rampa bir yerden sonra yayla gibi bir yere mi acaba yakın. @kaynak usta gelsin bi baksın var mı bir rütüeli.Diğer ustalar bi baksınlar hepsi görüşlerini paylaşırlar inşaAllah.
Kilise bölgesi olarak bilinen tepenin yanındaki tarladan çıktı, yer olarak yayladır.
Bu taşlardan bildiğim 8-10 tane kadar çıktı, bölgeden sürekli küp ve tuğla parçaları çıkıyor.

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Evet hemen yakını yayla olmalı doğrudur yanlız rütüel ne derse şu an ona uyacağz.Ancak başka işler bakmalısın güzel alan.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bak şimdi gelecek rütüeller yönleri lütfen söyleyın.Bana göre bu bölge en az bir kaç iş çıkabilir.Tabi yüzeyde alametler kalmış ise.

findicak

Yeni Üye
Evet hemen yakını yayla olmalı doğrudur yanlız rütüel ne derse şu an ona uyacağz.Ancak başka işler bakmalısın güzel alan.
Bölgede araştırmalar M.Ö. 4500 yıllarından M.S.1000 küsur yıllara kadar aktif bulunan bakı ve gümüş madeni mevcuttur. Çok eski bir yerleşim yeridir, her türlü medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Lakin şu ana kadar define anlamında söylentilerden ileri giden bir bulgu olmamış.

findicak

Yeni Üye
tarla bu şekilde

Son düzenleme: