Tarlamda olan koltuk taşi nereyi işaret ediyor ve taşdaki delikler nedir

casrow

Member
Selamün aleyküm arkadaslar tarlamda koltuk taşı var ve bu koltuk taşının arka tarafında çapraz hizalanan kaya tümsekleri var birkaya var dev gibi üzerinde kanal ve avuç kadar delikler var bugun foto cekmeye gıttım telefonum bozuldu şansa anca bu fotoları alabildim. yorumlarsanız sevinirim. ÖNCE ARAZİ FOTOLARINI ATICAM SONRA TAŞLARI.

Ekli dosyayı görüntüle 222588Ekli dosyayı görüntüle 222589Ekli dosyayı görüntüle 222590Ekli dosyayı görüntüle 222591Ekli dosyayı görüntüle 222594Ekli dosyayı görüntüle 222595Ekli dosyayı görüntüle 222596Ekli dosyayı görüntüle 222597

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Koltuk konusunu açmıştım onu oku. Boşluk bak tünel ile bir odaya çıkacaksın bu oda ya koltuğun önü arkasıdır ya da direkt altındadır.
bir Çubukçu ya da cihaz bul. Gerçi kazınan yerdeki katman Horasan mı? Alttaki oda yağmur suyundan etkilenmesin için Horasan tabaka ya da açık yeşil bir tabaka çıkar. Detaylı ar ge yap.

casrow

Member
Koltuk konusunu açmıştım onu oku. Boşluk bak tünel ile bir odaya çıkacaksın bu oda ya koltuğun önü arkasıdır ya da direkt altındadır.
bir Çubukçu ya da cihaz bul. Gerçi kazınan yerdeki katmanlar... Horasan mı? Alttaki oda yağmur suyundan etkilenmesin için Horasan tabaka ya da açık yeşil bir tabaka çıkar. Detaylı ar ge yap.
altında değil baba arka çaprazını kazmıs orası da horasana benzıyor tarlamda cok kireç taşı var o katman cok fazla orda tek o taşın altında degıl cubuklar karşı tepeyi gösteriyor. bıraz kazdık killi toprak kazılmıyordu bıraktık

Moderatör tarafında düzenlendi:

casrow

Member
bır tane dev kaya var uzerınde kanal ve murç delikleri var kupa bardaklar kadar derin. bu yerleşim urartuların topraklarındaki yerleşim dereye 300 metre uzak

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
koltuk taşı dediğin sunak taşı olabilir
oymalar önemli oymaların bulunduğu kayanın fotoğraflarını görmeliyiz

casrow

Member
koltuk taşı dediğin sunak taşı olabilir
oymalar önemli oymaların bulunduğu kayanın fotoğraflarını görmeliyiz
HA BIDE bu oymalar koltuk taşındaki oymalar koltugun arka tarafında dev gibi kaya var topragın ıcınde onu yarın cekıp atıcam