Taş hayvan resimleri

kızıl kiliseli

Yeni Üye
Merhaba hayirli günler sağlikli bol kazançlar .ben yaklaşik iki yildir uzaktan yorumlari okuyorum takip ediyorum benim sormak istediğim bir bölge var bu bölge kayalik yüz dönüm civarinda bur da bütün taşlar hayvan resmi olarak oyulmuş hayvanlara benzetilmiş yüzlerce bu taşlar direk bakinca normal bir doğal görünümlü fakat resim çekip inceleyince her çeşit hayvan şekli var .bu bölge ne olabilir hiç burayi bilen yok şu ana kadar duymadim.ilginize teşekkürler.

Tastan

Editör
Çeşitli işaretler olabilir kayalar birçokşeyede benzetilebilir emin olmak için detaylıca fotograflayıp bölgenin gecmişi hakkında bilgi toplayın acın konuyu gereken yardım gelsin ustalarımızdan

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Merhaba hayirli günler sağlikli bol kazançlar .ben yaklaşik iki yildir uzaktan yorumlari okuyorum takip ediyorum benim sormak istediğim bir bölge var bu bölge kayalik yüz dönüm civarinda bur da bütün taşlar hayvan resmi olarak oyulmuş hayvanlara benzetilmiş yüzlerce bu taşlar direk bakinca normal bir doğal görünümlü fakat resim çekip inceleyince her çeşit hayvan şekli var .bu bölge ne olabilir hiç burayi bilen yok şu ana kadar duymadim.ilginize teşekkürler.
bugune kadar çook fazla figürün olduğu ortamlar ya eşkiya işidir yada büyük medeniyet npktalarıdır BulursamKader25 ustamın yakın zamanda bir konusu vardı cok fazla hayvanın oldugu bu bu medeniyete örnektir..
benim vardı kartal,yılan kaplumbaga,el,yüz,balık vs. buda y
eşkiya işiydi..
oyuzden cevre resimleriyle acılacak bir konu ne oldugunu ortaya cıkarır...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Konunun resimlenmesi lazim ki anlatilanlari bizde gorelim..doger anlatacagimiz yol gostermek icin verecegimiz her bilgi farezi olarak kalacak konu sahibi arakadasimizida yanlis yonlendirmis olacagiz..o yuzden konu sahibi bu anlatigi bolgenin detayli resimlerini cekip eklerse bizde bilgimizle elimizden geleni yapacagimiza eminim

kızıl kiliseli

Yeni Üye
bugune kadar çook fazla figürün olduğu ortamlar ya eşkiya işidir yada büyük medeniyet npktalarıdır @BulursamKader25 ustamın yakın zamanda bir konusu vardı cok fazla hayvanın oldugu bu bu medeniyete örnektir..
benim vardı kartal,yılan kaplumbaga,el,yüz,balık vs. buda y
eşkiya işiydi..
oyuzden cevre resimleriyle acılacak bir konu ne oldugunu ortaya cıkarır...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım hoş geldin,

Kaya da bir figür varsa yapılacak şey şudur:
Karşısından resim.
09 istikametinden resim.
15 istikametinden resim.
Bu 3 cepheden baktığında o hayvanı görüyorsan, figüre onay verebilirsin.
Tek cepheden benzerlik %99 yetersizdir.
Zira kaya her şeye benzer.