• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Taş üzerindeki oymalar.

Absalom

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S.a bi kayanın üzerinde aşağıdaki oymaları gördüm. Oymalarin bulunduğu kayanın on tarafini yaklasik 1 metre derinliginde kazmislar ve eşelemişler. benim merak ettiğim burdan birşey almış olabilirlermi yani hemen bu oymalarin altını kaz icindekini al git gibi birşey söz konusu olabilirmi yoksa etrafında araştırma yapmak lazimmi. Elimde sadece bi tane foto var suan. acikcasi bu konularda cokta bilgi sahibi olmadigim icin çevrenin farklı fotolarini çekmeyi akil edemedim sadece oymalarin fotosunu cekmistim ama bolge genel olarak kayalik ve yuksek bi yer cogu asinmista olsa bu tarz isaretler var hep.Bolgede daha once ermenilerin yasadigi hakkinda seyler duydum oymalar galiba ermenilere ait.Bu oymalar ne anlama geliyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim bu işaretler çoban işine benziyor yeni yapilmiş gibi ve o dönemde gözlük yoktu.

Saygilar ve sevgiler.

Absalom

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yanda hac işareti gibi biseyde var ama gozluk gibi isareti tam bende anlayamadım. Başka fikri olan varmı acaba

Absalom

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yokmu bu oymalarla ilgili fikri olan

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Benim tahminim bir oda içerisinde iki mezar olduğu ve bu işaretli kayanın ya hemen altında veya birkaç metre yakınında

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim, iki adet kaya mezar ve bir adet kapalı odan var. İki D var ve D lerin düz çizgi tarafında uçurum ya da kayalık olmalı imkânın varsa o yönü resimleyip yüklermisin? Selametle

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar gerekli olanı söylemişler resimleri geriden çekte nerde ne var görelim odalar nerdeymiş

Absalom

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim . ilk basta da yazdığım gibi bu işlerde yeni olduğum için bunu ilk gordugumde cevre fotoğrafları çekmem gerektigi aklıma gelmedi ayrıca taşın altı 1 metre kadar kazilmisti bende birşeyler alıp gittiklerini sandım onun icin sadece isaretleri cekmistim.şuanda şehir disindayim dondugumde resimleri çekip paylasicam.