Taşlardaki İşaretler

ibrahimhll

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir köye gittim biraz gezeyim dedim köyün bir tepesinde o kadar çok işaret varki bunlar sadece çektiklerim fil işaretleri kaşık ok vb. birsürü işaretler taşların şekilleri çok değişik.Köylülerden duyduğuma göre kimse ugraşmyoruş ne olduklarını da bilmiyorlarmış.bunlar nedir acaba anlamları nelerdir ? resimler ayrı ayrıdır bunlar daha birkaçı birsürü resim var hepsi ayrı
IMG_4069.jpgIMG_4062.jpgIMG_4073.jpgIMG_4072.jpgIMG_4058.jpgIMG_4067.jpg
IMG_4074.jpg

timur964

konularim
Süper Moderatör
2 ci resimdeki sunağın olduğu sivri yönünü araştır resimle kolay gelsin

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Bolgede ufak tepeler varmi yuksek dagin yamacindada olabilir. Cevre resinleri olasaydi ne guzel olacakti. Burada dikkat edilmesi gereken yerler tumsekli cokuntu ve yigmalardir. Su kaynagi varsa akisinin seklinide gerebilseydik oda guzel olurdu. Cevre hakkinda biraz bilgi verebilirmisiniz ve medeniyeti hakkinda. Kilise buraya nekadar uzaklikta belki eseride kalmamistir. Selametle

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Yer çok güzeL güzel bir mezarlık alan .Zemin altı işleri gözünüz kesiyorsa bence hiç durmayın .
Kalite oymalar da var .Zemin altına inemem diyorsanız ,zemin üstünde kaya bloklarını inceleyin .
Tekrar yolunuz düşerse güzelce fotograflayın burasını ve süpeli gördüğünüz her yeri.Burda birlikte inceleyelim.
Kayanın boyutu ne kadar içine mezar olabilecek kadar varmı bilemiyorum ama bu kayalığı özellikle fotolayın cephe cephe .
- iyi Geceler

Ekli dosyalar

• 322.4 KB Görüntüleme: 627

ibrahimhll

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bir tepe var ve o tepenin hertarafı oymalar ve çeşitli işaretlerle dolu.yani resimlemeye kalksam hepsini 5 taşın en az 2 tanesi işaretli genellikle oyma işareti.
IMG_4065.jpgIMG_4068.jpgIMG_4071.jpg

Son düzenleme:

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Kordinatlari silerek biraz yakindan bolgenin haritasini verebilirmisiniz. Medeniyeti hakkindada biraz bilgi verirseniz gelecek yorumlar daha isabetli olur. Buyuk kayalarda derince kisa cizgi olan varsa gorurseniz kayayida kople cekebilirmisiniz. Tepenin zirvesini ve etrafini iyi inceleyin kardesim, yamacindada odalar olmali zirveye dogru. Selametle

ibrahimhll

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bölge güneydoğuda urartu ve roma imparatorluğunun etkisi altında kaldığı söyleniyor sasani bide

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Mezarlık alanı dostum resimlerle anlatmaya çalıştım

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Senin yapacağın burda boşluk bulup çalışmaya başlamak :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Senin yapacağın burda boşluk bulup çalışmaya başlamak :)

böyle güzel yerler hep bekler. konu açılır ve kapanır ve unutulur. konu sahibi bile unutur.
Sorulardan ve anlatılanlardan artık kim işlem yaparı çözmeye başladım :)

Boşuna denmiyor; Ya Nasip...
Hakikaten böyledir.

Boşluk ve değerli tespiti,
sonrası işlem.

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
böyle güzel yerler hep bekler. konu açılır ve kapanır ve unutulur. konu sahibi bile unutur.

Hakikaten böyledir.

sonrası işlem.

Sevgiler Hocamm ...

ibrahimhll

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Hakikaten böyledir.

sonrası işlem.

unutmaya pek niyetim yok biraz heves oluştu bende.benim merakım şu aslında bu alanda hiç işlem yapılmamış yani kimse merak edipte kazmamış.yada orayı burayı eşmemiş.ben daha önce bu işlerle zerre kadar bilgisi olmayan anlamayan biriyim.merakım şu aslında bu işaretlere göre oralarda neler vardır.diyelimki mezar var mezarlar bana ne kazandırır.boşluk tespiti diyorsunuz bunun için nasıl bi tespit işlemi yada nasıl bi cihaz gerekir ?

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
unutmaya pek niyetim yok biraz heves oluştu bende.benim merakım şu aslında bu alanda hiç işlem yapılmamış yani kimse merak edipte kazmamış.yada orayı burayı eşmemiş.ben daha önce bu işlerle zerre kadar bilgisi olmayan anlamayan biriyim.merakım şu aslında bu işaretlere göre oralarda neler vardır.diyelimki mezar var mezarlar bana ne kazandırır.boşluk tespiti diyorsunuz bunun için nasıl bi tespit işlemi yada nasıl bi cihaz gerekir ?

Sorduklarınızın hepsine cevap veririm amma tekrar sorulara meydan verir. Çünkü beyanınız üzre yenisiniz.
Sizin yapacağınız bu işlerden anlayan dürüst bir adam bulmak. O kişi ile beraber ilk adımı atmış olursunuz.
Başta kayıpla başlıyorsun; 100 kg maden bulsan pazarı bilmen. Giden manava çerez satmaya, zabıta gelir,
yakalar sizi, keserler ceza makbuzunu.

İş ilimle olur,
Yol mürşitle gidilir.

Gerisi kolaydır inşallah.

ibrahimhll

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sorduklarınızın hepsine cevap veririm amma tekrar sorulara meydan verir. Çünkü beyanınız üzre yenisiniz.
Sizin yapacağınız bu işlerden anlayan dürüst bir adam bulmak. O kişi ile beraber ilk adımı atmış olursunuz.
Başta kayıpla başlıyorsun; 100 kg maden bulsan pazarı bilmen. Giden manava çerez satmaya, zabıta gelir,
yakalar sizi, keserler ceza makbuzunu.

İş ilimle olur,
Yol mürşitle gidilir.

Gerisi kolaydır inşallah.

Ne demek istediğinizi anladım ve çokta haklısınız.sonuçta burası bilgi alma yeri bu şekilde baştan savmak yerine bilgi vermenizi rica ederim.evet yeniyim dediğiniz o konulardan da anlamam.ama ki eğer bi rastlantı olursa tabiki bi ilim sahibiyle görüşürüm.siz yeterki bana bilgi verin sorularıma yanıt verin.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Ne demek istediğinizi anladım ve çokta haklısınız.sonuçta burası bilgi alma yeri bu şekilde baştan savmak yerine bilgi vermenizi rica ederim.evet yeniyim dediğiniz o konulardan da anlamam.ama ki eğer bi rastlantı olursa tabiki bi ilim sahibiyle görüşürüm.siz yeterki bana bilgi verin sorularıma yanıt verin.

Özür dilerim,
Sorularınıza cevap veriyorum:
1-Bu işaretlere göre orada mezarlar vardır. Zemin altı mezarlar. Derinlik yaklaşık 3-9 metre arasındadır.
2-Mezar sana ne kazandırır..? İşte bu sizin nasibinizle alakalıdır. Her mezar dolu çıkmaz. Zengin adamların mezarını bulman lazım.
3-Boşluk tespiti ya çubukla yapılır yada Alan tarama cihazlarıyla yapılır.
Sitede bu konu ile alakalı geniş bilgiler vardır.
Kolay Gelsin.