Taşlardan Anlayan ustalar Yardımınız Gerek

Blue

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ustalar. Bu taş, eski ermeni evi kalıntısının 1 metre yanında yaklasık 2 metreden çıktı. Minerale ötmeyen(ayarı yapıldı) delta 3s Plus makina ile tespit edildi. Değerli metal sinyali verdi. Taşı çıkardık, makineyi taşa tuttuk gene yüksek değer verdi. Kiremit renginde, kiremite benziyor fakat çok ağır, kiremit olduğunu düşünmüyorum. Bir de siz bakar mısınız ?20190409_204254.pngScreenshot_20190409-204130.pngIMG-20190409-WA0007.jpgIMG-20190409-WA0009.jpg

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Tas veya kaya parcalarinin ve uzerindeki minerallerin ne oldugunu ogrenmek istiyorsaniz gun isiginda cekim yapiniz. Farkli acilardan cekerken, kamera flasini kullanmayiniz. Tek yuz cekimi yapmayin faekli yuzlerinin de fotosunu cekin. Sonra burada paylasin. Ben elimden geldigince yardimci olurum.

Bir de yakin cekim yaparken net olmasina ozen gosterin. Varsa cihazinizda makro ozelligini kullanin.

Blue

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tas veya kaya parcalarinin ve uzerindeki minerallerin ne oldugunu ogrenmek istiyorsaniz gun isiginda cekim yapiniz. Farkli acilardan cekerken, kamera flasini kullanmayiniz. Tek yuz cekimi yapmayin faekli yuzlerinin de fotosunu cekin. Sonra burada paylasin. Ben elimden geldigince yardimci olurum.

Bir de yakin cekim yaparken net olmasina ozen gosterin. Varsa cihazinizda makro ozelligini kullanin.
Ustam taş köyde kalınca bende şehre dönünce böyle oldu. Kendim çekemedim. Bizim yeğen bu kadar çekebilmiş. Daha net çekicem gittiğimde. Bu haliyle herhangi bir fikrin var mı ? Cihaz bu taşa öttü, 1.5 metre aşağıda bulduk. Minerale kapalı olan makina bu taşa gelince neden bağırıyor? İçindeki o yuvarlak ceplerden kömür tozuna benzer renk bırakan bir toz çıktı. Taşın etrafında parlayan sarımsı şeyler var

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Gorunen uzerinde pirit oldugu. Otmesi normal.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
döküm metal eriyiği olma ihtimali fazla
yüksek oranda demir içerdiğine eminim
mıknatıs tutsaydınız ???