• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Taşların üzerindeki işaretler ne anlama geliyor acaba?

hozturk5838

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kendi arazimizde çıkan taşlar. ne anlama geliyor. varmıdır birşey acaba...

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu taşlar ve üzeri işaretli olanlar nerede, hangi alanda tamam işaretler güzelde, bunlar kullanım alanlarında olur, değirmen taşı var çizdiğim yer ve taşların bulunduğu yerle ceviz ağacı diplerinde çubuk ya da cihaz desteği almalısınız alan güzeldir

Ekli dosyalar

hozturk5838

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
iş dolayısıyla bir türlü gidemedim. ülke dısındaydım. ama şimdi bir plan yapıp bakacagım. nasıl ve nerden başlayacagımı bilemiyorum.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Defineyle alakalı bir durum yok. degirmen taşları

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Defineyle alakalı bir durum yok. degirmen taşları
Hocam kesin define yok diyebilirmiyiz sonucta, degirmen tasi demek degirmen demek, degirmen demek ticaret demek, ticaret demek para demek hiç bir sey olmayabilecegi gibi her şeyin de olabilecegi bir yer gibi saygılar...

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Hocam kesin define yok diyebilirmiyiz sonucta, degirmen tasi demek degirmen demek, degirmen demek ticaret demek, ticaret demek para demek hiç bir sey olmayabilecegi gibi her şeyin de olabilecegi bir yer gibi saygılar...
hiçbirşeye kesin diyemeyiz. kesin olan kısmettir. sizin gibi düşünecek olursak anadolunun her karış toprağında ayak izi vardır, her yerden birşey çıkabilir. bukadar geniş coğrafyada ancak biz gömüyü değil, gömünün bizi bulması lazım. Araştırın, inceleyin, kısmetinizi arayın tabiki.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Hem kullanım değirmen taş ark ve yapısına dair taşlar var hemde aile ve birey mezarını temsil eden işaretler.

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hiçbirşeye kesin diyemeyiz. kesin olan kısmettir. sizin gibi düşünecek olursak anadolunun her karış toprağında ayak izi vardır, her yerden birşey çıkabilir. bukadar geniş coğrafyada ancak biz gömüyü değil, gömünün bizi bulması lazım. Araştırın, inceleyin, kısmetinizi arayın tabiki.
Saygıdeğer üstadım amacım polemik yapmak degil sadece fikrimi söyledim Anadolu pek tabii ki tarihi kalıntılarla dolu ama bazıları bana göre degerli bulunabilirlik açısından daha önceliklidir birincisi darphaneler ikincisi kilise üçüncüsü degirmenler burada yapının estetik guzelligi degil para ile hasir nesir olmasi ayırıcı ozelliktir bana gore simdi günümüzden 2000 yil once bankacilik sistemi olsaydi hepimiz banka kalintisi arıyor olacaktık sonuçta

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://definesohbeti.com/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/28252-tas-ve-uzerindeki-isaretler-ile-ilgili-yorumlarinizi-bekliyorum-arkadaslar.html&ved=2ahUKEwjA5vndyL7iAhWNmIsKHYtkB0YQFjABegQIAhAD&usg=AOvVaw2CTwrDxVa8XiGrnolvc_C- [MENTION=15876]The Thing[/MENTION] usta 2016 yilindada burdan yurunmus...dolayisi ile kakili yorum fikir sunulmus.artik zaman ve usgucu kaybi mevzudur..kutuplarda olsan geri gelsende ugrasma niyeti olan eski iki konudaki yorumlari dikkate alir takilirdi

hozturk5838

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet konuyu önceden de açmıştım yakında türkiyeye döneceğim o yuzden fikir sahibi olmak, bir çalışma yöntemi belirlemek için yazdım tekrardan. üstadların fikirleri benim için önemli. bir de bu işe her ne kadar ilgili de olsam hiç fiili olarak bakmışliğim yok. hangi aletlerle araştırma yapacagım, ne gibi araç gerek kullanmam gerekir burda onlar için fikir almak için tekrar açtım konuyu. değerli yorumlarının için teşekür ederim

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ilk fotoğraftaki taş ve muhtemelen diğer taşlar da değirmene ait
değirmenin asıl yerini bulun
kalmışsa duvarlarını ve tabanını cihazla kontrol edin
eklediğiniz fotoğraflardan bu kadar yorum çıkardım